Fórum - Téma


Jak vyndat ABS ridici jednotku? (OMB X25


Fórum Omega B Jak vyndat ABS ridici jednotku? (OMB X25

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2012-11-06 07:39:13

Ahoj klucí, začla mi blbnout abs jednotka na omě B motor x25xe.. tak bych potřeboval tu jednotku nějak vyndat, pročistit konektory a třeba se zkusit do ní podivat, jestli v ní neuvidim něco špatnýho...

Ale dotaz je - jak jí vyndám a jak vlastně odpojim konektor a jde vyndat jen samotná elektronika nebo se to musí celý i s tim čerpadlem?

Myslim že vim jak to vypadá, ale jistej si uplně nejsem - myslím že to je skovaný na straně řidiče jakoby za baterkou a pod nádržkou na brzdovku.. Ale jestli je to ono, tak je k tomu přístup jak k penězum :( Nemáte nějakej fígl jak to dostat ven? Hlavně bych teda nerad odpojoval nějaký tlakový hadičky apod. abych to pak nemusel odvzdušňovat...

2012-11-06 08:58:31

musíš to z auta vyndat celý ven jednotku s čerpadlem. Konektor odpojíš jako konektor má normální pojistku. Po montáži zpět Odvzdušnovat pak bud opravdu kvalitně a dlouho nebo lépe přes diag.

2012-11-06 08:58:56

A bez odpojení trubiček to neuděláš a neuděláš a neuděláš...

2012-11-06 09:17:24

Tak to jste mě moc nepotěšili :( Myslel sem, že to půjde ven nějak samostatně.. je to právě podle mě rozdělený na takový dvě bedničky, ale je tam blbě vidět a koukal sem na to večer při baterce.. tak možná že sem jen blbě viděl..

Ten konektor (jestli to byl on - takovej černej delší hranatej směrem nahoru a zvrchu do něj jde asi 1-2cm širokej kulatej svazek drátů) má asi nějakou pojistku, ale asi sem vůl, protože nevim jak jí odjistit.. vyndal bych alespoň ten konektor a pročistil ho,jestli to třeba nepomůže..

Jakej přesně je na to grif? Šoupnout tu pojistku ven do strany - jakoby směrem k baterce?

A třetí dotaz - jak jde pomocí diag odvzdušňovat? To jsem netušil, že něco takového jde... A jde to třeba OPComem? Já tam žádnou takovou volbu neviděl... :(

2015-02-15 12:14:40

cca před rokem jsem měl problém s ABS ale naštěstí pomohlo ten konektor pročistit. jelikož je ze zhora drzi se tam bordel. ..

loni v létě jsem měnil trubku klimatizace... vede pod baterkou i pod jednotkou ABS!!

diagnostika ti při seslapnuti pusti čerpadlo.


Odpovědět