Fórum - Téma


Jak to je s palivem E85 aneb debilizace společnosti pokračuje


Fórum O článcích Jak to je s palivem E85 aneb debilizace společnosti pokračujeDiskuze o článku

Jak to je s palivem E85 aneb debilizace společnosti pokračuje

Poděkování autor: Jiří Čech Děkujeme Jirko za tento úžasný článek. Věřím, že díky němu si mnoho lidí ušetří spoustu zbytečných trápení se svými vozidly. Motto „mládí je krásné, ale hloupé a bez peněz…“ Bludy o použití E85 v současných automobilech, o ekonomičnosti provozu, ekologii atd. mne vedly k tomu, abych zase cosi stvořil a dal ve známost… K nadměrné šetřivosti vede mladé nedostatečný příjem...


1  2  3

2014-03-13 10:48:15

@ Colommbo:

Ale no tak ... trochu toho nadhledu by to chtelo. Dobra, pokusim se vice osvetlit puvodni zamer meho zdeleni.

Me nevadi, ze bezny smrtelnik vlastnici vuz pouziva fosilni palivo urcene vyrobcem pro jeho provoz, protoze jak jiz bylo vysvetleno v puvodnim clanku ohledne 'debilizace' spolecnosti, pouzivani alternativnich paliv s sebou nese jista pravni rizika. A protoze ano, prumerny cesky clovek ma pulky sevrene z kazdeho maleho bububu od statem posveceneho a skupinou mocnych vedeneho pravne-dogmatickeho systemu, neni se cemu divit, ze nema odvahu jakkoliv experimentovat. Bylo by mimochodem ode mne velice nevhodne, aby mi to vubec vadilo, neb sam jezdim na BA95, protoze sam vim, ze bez tech spravnych uprav to proste nej(e)de. Jeste jednou, bez uprav to nej(e)de.

Me vadi, ze bohuzel tento prumerny cesky clovek, nebo alespon naprosta vetsina - tedy velka cest vyjimkam, se pasuje do role inkvizitora s jedinym platnym nazorem, nad pullitrem tekuteho chleba se usnesl bez dalsiho studovani oboru potrebnych ad punctum, ze vsichni ti, kteri si vubec jakkoliv dovoli zpochybnit jeho verzi nazoru na vec, jsou kaciri a vyznavaci samotneho Lucifera, ceka je osud jaky kacire cekal vzdy - upaleni verejne na hranici.

Dekuji timto nespecifikovane vyssi moci, ze v tomto pripade se plamenna diskuse odehrava pouze nad pullitry a na webu.

Bohuzel edukace ceske spolecnosti v ohledu metalurgie, termodynamiky, fyziky, vseobecneho strojirenstvi, zakladni chemie paliv/maziv a elektromechaniky je ponekud pozadu za 'zapadnim' svetem, z obsahu ucebnich skript na strojnich (SS/VS) skolach a se mi chce brecet.

2014-03-13 12:18:08

beawer: už v tom šťourat nebudu.Já jsem spokojenej.Každé auto jednou dojezdí.Až dojede to moje dám vědět,abych potěšil odpůrce E85.

2014-03-13 12:41:04

Nevím jestli jste pocholili správně ten článek. Apoň z některých reakcí mi to tak nepřijde.

Vždyť ten článek nevyvrací to, že na to palivo nejde jezdit, jen popisuje, že jezdit na něj je neekonomické a za tímto účelem nesprávné.

2014-03-13 14:17:33

breathlless: Však já se nezlobím...

2014-03-18 16:11:50

Jen tak na okraj - včera jsem byl v Práglu, najeto 160km, z toho třetina po městě, spotřebováno 12 litrů N95 při celkové průměrné rychlosti 59km/h. Mám experimentovat s přidáváním E85...?

2014-03-18 16:32:45

@ Colommbo:

12L na 160 km? To je nejak malo ... ze ty si to kousek cesty tlacil?

Jinak odpoved na tvoji otazku: Ano, muzes.


Mimo zaznam: 18 ti bylo, experimentovat muzes, ale taky nemusis, relevantni informace o dane problematice jsou volne dostupne, ucin rozhodnuti na zaklade vlastni uvahy, pouze prosim, budes-li experimentovat, sdel svetu vysledek pripadneho experimentu

2014-03-18 18:14:10

beawer: Vyprdnu se na to, Velebnosti, a že se svět nic nedozví, není až tak moc důležitý...


Odpovědět

1  2  3