Fórum - Téma


Jak opravit "kvetoucí" plechy


Fórum Corsa B Jak opravit "kvetoucí" plechy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa B  |  Naše vozidla2016-08-31 21:35:42

Zdravím pánové, kdo má starší auto, čas od času mu na něm něco na plechu zrezne a vytvoří se "květy". Chtěl bych se poradit, co doporučujete nejlépe pro jejich odstranění. Nechci rady typu pořiď nové dvěře, blatníky atd...

Prostě jak to opravit. Mám představu, že to odřu smirkem co to půjde až na železo, pak je otázka jestli na to použít odrezovač/jaký? Dál bych to asi natřel nějakou barvou/jakou? Na to dal tmel/jaký? Ten vybrousil do hladka a zastříkl barvou/jakou? kde namíchají za slušnou cenu barvu? Pokud možno Praha a okolí.

Prostě mi jde o postupy jaké by jste použili a jaké konkrétní materiály/vychytávky?

Díky moc za podnětné rady/nápady.

2016-09-01 11:36:02

korozi nezastavíš. jediným dobrým řešením je vyřezat napadené místo a dát nový plech. Vše ostatní je max na 2 roky než to bude ještě horší.

2016-09-11 12:40:27

Najlepšie vyrezať von staré plechy a nahradiť novými a čo nejde, tak zakonzervovať. Ja som to robil asi takto.

2016-09-11 15:46:30

Ahoj,pokud to nemáš durch,ale jenom puchýře,tak to vybrus bruskou se smirkovým kotoučem až na čistej kov.Zatřeš základovkou,naneseš dvousložkový polyesterový tmel.Opět zabrousíš smirkem,můžeš pod vodou.Potom naneseš šprickyt,nastříkáš barvou,pokud máš metalízu,tak nakonec bezbarvým lakem.Barvu koupíš už hotovou,nebo necháš namíchat.Pokud je to starší auto a nebazíruješ na přesném odstínu,tak mám dobrou skušenost ze sprejy škoda.


Odpovědět