Fórum - Téma


"flek" na motoru


Fórum Vectra B "flek" na motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2009-11-07 23:24:44

Ahoj přátelé. Mám možná takový jeden hloupý dotaz. Jen by mě zajímalo, jestli někdo nevíte, jeslti by nemohl něco znamenat jakýsi flek na motoru 1,6 16V mé Vectřičky? Na fotce je zakroužkovaný. Je tam už od doby co jsem auto koupil. Nějak jsem to tehdy trošku vyčistil, ale uplně to nejde, a je to zvláštně v tom jednom místě... Nejspíš to nic neznamená, a je to prostě jen zažraná špína, ale radši se ptám... Díky za odpovědi.

2009-11-08 17:04:04

Nevím, odhaduji ... ale, je to mezi druhým a třetím válcem, uprostřed motoru vzato, teoreticky tam vzniká největší akumulace tepla a tipuju že to je pouze plastový kryt, tedy hmota která i když be měla být hypoteticky teplu odolná, tak dlohodobě není a protože autu už je nějaký ten pátek, tak se jakákoliv špína tedy na tomto povrchu v tomto místě zapeče. Natrvalo. Takže stačilo aby to někdo pobryndal olejem, prach z cest z toho udělal luxusní humus-kaši a holt se v létě asi jezdilo jen větráky hučely a ta deka na kapotě tam to teplíčko pěkně podrží. A asi když je to 1.6 tak když po tom chtěl někdo svižnou jízdu, tak se to asi pěkně zapotilo a asi tak bych to viděl, ale nemyslím si že by to byla známka něčeho kritického. Jestli je ten plast lakovanej, tak možná to vzít tempem a bude to dole, otázka zní, jestli to tempo pak nenaruší celej tan lakovanej povrch a nezašedne to celý a nadobro.

2009-11-08 23:11:47

Nu tohle je kovový. Ale to nemění nic na tom, že máš asi pravdu. Ten kov je takovej vroubkovanej, a slušně se to asi zapeklo na tom... S tim olejem už mě to taky napadlo... Že to někdo pobryndal azapeklo se to s prachem a tak...


Odpovědět