Fórum - Téma


Elektrické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C C


Fórum Vectra C Elektrické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C C

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2014-01-31 00:33:15

dobry den potřebuji poradit mam Elektrické zavírání pátých dveří - Opel Vectra C Caravan ozubene kolecko v zamku jeden zub rupnul a zamek prestal fungovat.dase to opravit nebo kde to sezenu co nejlevneji .dost na to specham kufr mam přivazanrj na spagat .předem dekuji za radu a pomoct

2014-01-31 11:09:06

josef.car: http://www.club-opel.com/...ru-opel-vectra-c-co-49847

2014-02-02 12:21:35

nevím jak to tam vypada ale nejspíš bych si nechal ozubené kolečko vyrobit jelikož nevím zda se bude samotné prodávat.

2014-06-15 20:57:47

Zdravim, mam problem se zaviranim patych dveri. Nekdy se stane ze se v nejake pozici zastavi a nedovrou. kdyz je chci dovrit tak v tom jakoby loupne. jak to presne funguje? ten levy tlumic je standardni a do praveho vede kabel a ten taha cele dvere? jak to funguje?

2014-07-02 02:27:36

Ahoj, já měl ten samý problém.Otec mi hned řekl, že to bude v potenciometru, který vynechává a je uvnitř celého mechanizmu.Tak jsem celou věc vytáhnul z kufru a rozebrali a bohužel při rozebírání se nám rozstřelila pružina.Nato pozor, je velice silná a já se přitom zranil, protože mě trefila přes obličej.Dostat jí do původního stavu je nad lidský výkon a bez přípravku ho nedostaneš zpátky.Musí se hodně smotat a natlačit dovnitř do toho ozubeného kola.Přípravek otec vyrobil.Ten kabel o kterém píšeš je bovden ve kterém je dost hrubé lanko a to lanko pohání motorek, když za něj tahá při zavírání kufru.Ten černý spínač (nejde rozebrat) ve kterém je ten potenciometr mi otec prostříkal sprejem WD a otevírání i zavírání funguje bez jediného problému, už rok.Ještě mi řekl, až ten spínač jednou odejde, tak je s automatikou konec.Pokusím se tady hodit fotky, kde je i datum kdy se oprava dělala.Doufám, že tím aspoň někomu pomůžu.

2014-07-12 11:14:59

Zdravím,

díky za tip. Na nějakých fórech jsme vyčetl, že se občas stane, že odejde potenciometr. Potom při teplotách obvykle nad 20°C, kdy plyn ve vzpěrách má větší objem, tudíž i větší sílu, dělá problémy. Projevuje se to tak, že se aktivuje zavření dveří. Díky většímu odporu vzpěr ten potenciometr vyhodnotí moc velký odpor a myslí si, že je v cestě překážka a zavírání zastaví. To jsem vyčetl na fóru.

Bohužel mě se to stane i když je ráno třeba 10°C a když na auto pere sluníčko, tak se to třeba nestane. Takže předpokládám, že tím to nebude. Poteciometr stojí prý okolo 4 000,- takže za pokus to asi nestojí :)

Spíš se mi zdá, že když dveře zastaví a já je chci zavřít ručně, tak v té pozici, kde se zastavily tak jakoby loupne. Nevím zda to dělá pohon nebo co.

Až bude chvilka tak asi skusím promazat dle rady a uvidíme co se bude dít.

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-07-12 13:05:57

the_dead1: Tento systém se NESMÍ manuálně přemáhat, dojde k poškození toho, co vidíš na fotkách výše.

2014-07-12 13:25:39

kopejda: V návodu píšou, že v případě nefunkčnosti lze dveře manuálně zavřít. Tak nevim :/

2014-07-12 21:15:03

Ahoj.Manuální zavírání je možné.Vzhledem k tomu, že nic není na věky, tak v Oplu mysleli nato, že by se automatické otevírání/zavírání mohlo jednou porouchat.V manuálu Opel vectra C je na straně 71(klíče, dveře, kapota)tento text:Pokud dojde k selhání elektricky řízeného pohonu, je možné dveře zavazadlového prostoru otevírat a zavírat manuálně, avšak pro zavření dveří zavazadlového prostoru je nutné vyvinout větší sílu.Takže se toho vůbec neboj.Jak jsem psal už výše, od doby co mi otec mechanizmus opravil, tak jsem neměl jedinný problém.Každý problém/závada je individuální.Bohužel nevím jestli se dají součástky sehnat samostatně.Jinak jako výstrahu ještě píšou, že každá další instalace na víko zvyšuje její hmotnost a pokud jsou příliš těžké, tak se víko neudrží otevřené.A pokud máš TZ, tak nejde ovládat dálkové otevírání na dveřích řidiče a ani na klíči.Pouze na víku kufru.Já TZ instaloval a je to tak.Jinak na straně 70 se píše, že se dá přerušit otevírání/zavírání krátkým zmáčknutím tlačítka na klíčí, dveřích řidiče a na dveřích zavazadlového víka na dobu 10 vteřin zůstanou v této poloze.Potom se víko pomalu znovu otevřou.Nevím jaký to má smysl.Ještě jsem chtěl napsat, že u mě vysoké letní teploty neměli vliv na funkci otevírání/zavírání.

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-07-12 21:33:58

the_dead1: Jistě že v případě nefunkčnosti se musí zavřít manuálně, když to jinak nejde Ale když mechanizmus funguje stoprocentně tak jakákoliv ruční manipulace škodí mechanizmu.....Tolik jsem chtěl říct. Já jsem jen rád, že na své Vekině toto vymoženost nemám

2014-07-12 21:45:09

Je mi jasny ze to neprospiva, ale kufr zavrit musim. Moc se mi nechce mechanismus rozebirat. Nevim jak to vyresim :-/

2014-07-13 10:55:11

the_dead1: Hoši, tak se domluvte jestli se tento systém NESMÍ manuálně přemáhat, nebo může.Jednou tady kolega zdůrazní slovo NESMÍ a pak napíše, že se musí.Je jasné, že musí, když nic není na věky.Ono se to dokonce může zavírat manuálně a běžně i když to zrovna funguje, ale proč to dělat, když to tam Opel namontoval.Jinak můžu zase jen z praxe! napsat, že než jsme se s otcem dostali k tomu, že se pustíme do opravy, tak jsem to zavíral ručně (podle návodu), asi měsíc a nic jsme nepoškodily, viz obrázky!Takže na obrázcích není vidět žádné poškození, jak tady píše oponent pan Kopejda.Jen kromě potenciometru, který se poškodil originálním používáním a to elektricky, nikoliv mechanicky.Dokonce ani lanko nebylo na jedinném místě poškozené(žádný otřep, prodřenina apod.)Po dobu toho měsíce jsem zjištoval nějaké informace o tomto problému.Nechtěli jsme se do toho pouštět sami.Na obrázcích je vidět, že není nic co by mechanické používání poškodilo celý systém.Ty ozubené kola nepoznají jestli je vytahuje/stahuje automatika, nebo síla rukou a to hrubé lanko taky ne a vzpěry taktéž.A potenciometru je to jedno, ten naopak vydrží déle, když ho nebudeš napájet.Je tam ještě cívka a té je taky jedno, když přes ní nejde proud a stáhneš víko ručně.Bez proudu jí nespálíš!Navíc to nevykazoval ani palubní počítač, že jsem to odpojil a vytáhnul z auta.Takže si pokladám otázku, když mechanizmus funguje stoprocentně tak jakákoliv ruční manipulace škodí mechanizmu.Větu jsem opsal z předešlého příspěvku.Myslel jsem si, že vám tady pomůžu, když napíšu fakta a doložím to fotkama, aby si někdo nemyslel, že kecám o tom že jsem to dělal a že jsem to opravil a že to funguje od data na fotkách.Místo toho tady čtu, že se spíše věří domněnkám o tom co se nesmí a musí.Víc se k tomuto komentáři nebudu vracet.Ještě jsem chtěl poslat foto přípravku, který otec vyrobil a bez kterého se ani náhodou nedá složit pružina do tak malého klubíčka jak je ten malý prostor v tom ozubeném kole.Bez šikovnosti otce bych už rok zavíral víko kufru namuálně, protože já to po mé demontáži opravit a ani složit neuměl a jen bych to vzteky pozkopal.Nové součástky, nebo celý nový mechanizmus bych určitě nekupoval, když si představím kolik by to asi stálo.Ještě se vrátím k tomu jak to začlo s problémem.Nejdříve se to občas zastavilo a stálo a po otevření to zase šlo.To se časem opakovalo častěji a častěji, až jsem to musel prostě zavírat ručně a skoro děnně.Chytráci mi řekli, že stojím moc blízko víka a že tak je čídlo a to zastaví pohyb víka.Žádné čídlo tam není!Děkuji za pozornost a mějte se tady.

bad64  
2014-07-13 11:31:18

marekvectrac: Zde neodpovídají žádní školení servisáci jen opeláci z vlastní skušenosti nebo dle toho co zjistí na internetu,tak že nějaké to ,,Tak se hoši domluvte "zde asi bohužel neplatí.Pokud se někomu nelíbí odpovědi členů našeho clubu může navštívit autorizovaný servis a tam by měli servisáci vědět jak cokoliv opravit.Ale z praxe je jasné že to tak nefunguje a nejraději mění vše za nové věci a to se samozřejmně trochu prodraží.Super-Admin clubu

2015-03-19 13:13:23

Ahojte. Odišlo mi el. tlačítko otvárania 5. dverí a tiež mechanizmus uzamykania 5. dverí. V servise mi povedali 150 eur za materiál. Dá sa to zonať niekde lacnejšie? Alebo najlepšie, da sa to prerobiť na mechanický, ručný spôsob odisťovania zaisťovacieho zámku 5. dverí? Ďakujem za info. (Pozn.: mám na mysli zámok dvier, nie elektronický automatický systém otvárania dvier.)

2017-06-28 07:54:27

Len pridam moju skusenost, mozno niekomu pomoze.

Tiez sa mi sporadicky piate dvere pri zatvarani zastavovali na pol ceste, ale neriesil som to. Tento vikend sa mi ale uz nechceli zatvorit, musel som manualne. Tipol som to na potenciometer, kedze to vsade pisu ako pricinu tohoto problemu. Potenciometer som vymontoval, rozobral, strekol sprejom na kontakty, vycistil, kontakty trosku napruzil a voala, zatvaranie funguje, podla mna to pojde dalsich par rokov. Novy potenciometer stoji 70€.

2017-06-28 08:07:10

Mě se problém se zavíráním objevuje jen v létě. Myslím si, že to dělají vzpěry. Když je horko, tak mají větší odpor. Jinak nevím :).

2017-06-28 09:46:33

the_dead1: to bude potenciometer podla mna. Mne sa problem so zatvaranim tiez len v lete objavil.

2017-07-06 05:20:05

Prosím Vás,kde by som zohnal zámok piatych dverí,,kufra,,?

bad64  
2017-07-06 07:05:24

sellarm: Dobrý den při registraci na club Vám mimo jiné byla doporučena stránka o doplnění profilu o vozidlo a motorizaci kterou jste zřejmně opomenul(a).Pokud vozidlo Opel nevlastníte stačí zapsat v Nastavení Změna profilu a dále ve VZKAZUJI vozidlo Opel nevlastním.Pokud budete tyto údaje nadále ignorovat může se stát,když budete potřebovat nějakou radu tato ignorace se obrátí proti Vám tím,že se nedočkáte odpovědi.Pokud máte vozidlo utajené je to jako by nebylo doplněno jelikož ho nevidíme.Super-Administrátor Pokud si nevíte rady tak v levém žlutém sloupci je sekce Nastavení po odkliknutí se ukáže stránky kde při srolování dolu je sekce Moje vozidla po odkliknutí můžete doplnit své vozidlo a na konec nezapomenout vše potvrdit.


Odpovědět