Fórum - Téma


Easytronic 2004 - bez výměny oleje?


Fórum Meriva Easytronic 2004 - bez výměny oleje?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Meriva  |  Naše vozidla2015-04-06 20:34:12

Ahoj všem, nově mám starší Opel Meriva 1.8 benzin s Easytronicem (r.v. 2004) a dozvěděl jsem se rozporuplné informace o výměně oleje v převodovce - prý se nemění, což tvrdí slovenské zastoupení podle VIN a zároveň potvrzuje první prohlídka v pneuservisu v místě mého pracoviště (na Slovensku), kde nebyl nalezen otvor pro vypuštění a tedy se telefonicky dotazovali u dovozce. Auto je původem z Německa. Požádal jsem též o cenovou nabídku výměny oleje Opel ve Zlíně a v Uherském Hradišti na základě VIN a jeden tvrdí, že se nemění a druhý, že ano - poradíte jak to ověřím? Nájezd vozu je nejistý (údajně pod 100 tis), řadí myslím dobře (předchozí zkušenosti s hydraulickým automatem)

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-04-06 20:51:19

Dobrý den, vítám Vás v clubu Opel, při registraci na club Vám mimo jiné byla doporučena stránka o doplnění profilu o vozidlo a motorizaci kterou jste ignoroval. Pokud vozidlo Opel nevlastníte, stačí zapsat v "Nastavení", "Změna profilu" a dále ve "VZKAZUJI", vozidlo Opel nevlastním. Pokud budete tyto údaje nadále ignorovat, může se stát, když budete potřebovat nějakou radu, tato ignorace se obrátí proti Vám tím, že se nedočkáte odpovědi. Pokud máte vozidlo utajené, je to jako by nebylo doplněno, jelikož ho nevidíme. Admin

Co se týče Vašeho Easytroniku, jde o klasickou manuální převodovku typu F17 vybavenou elektrizovaným systém řazení a vypínání spojky (několik servomotorů) typu MTA.

Olej v převodovce bych vyměnil, je tam cca 1,6 litru a použil bych olej splňující: SAE 75W-85 API GL4

Zde více o Vaší převodovce. http://www.opel-infos.de/getriebe/f17.html

2015-04-06 21:06:17

kopejda: Dobrý den,

díky za odpověď, údaje jsem již doplnil. Já jsem olej vyměnit chtěl, ale v servisu narazili a proto se ptali dovozce, tudíž zatím ověřuju dál

2015-04-06 21:26:31

pateson: Opel obecně uvádí, že náplň v (manuální) převodovce nevyžaduje výměnu ale pouze kontrolu, je považována za tzv. doživotní. Proto také taková odpověď od zastoupení firmy či autorizovaného servisu, dealera. Otázkou je, co si kdo pod tímto pojmem představuje. A jsou dvě skupiny uživatelů - jedni nemění, druzí mění. Osobně patřím do první skupiny, ale současně tvrdím, že výměna náplně převodovce neuškodí, jen je potřeba dodržet potřebnou specifikaci oleje a nejlepším řešením je použít originální olej od GM-Opel. Rozhodnutí je tedy pouze na tobě.

P.S. A Kopejda má pravdu, easytronic je konstrukčně zcela normální mechanická převodovka (což mnozí uživatelé vůbec netuší.)

2015-04-06 21:36:47

colommbo: že je to normální převodovka doplněná o servomotorky řazení a další systémy pro odpojování spojky vím, proto jsem uváděl, že se mi zdá, že řadí bez problémů (hydraulická je plynulejší), ale nemám s tím problém, naopak jsem konečně zase zpět u vozidla, kde nemusím řadit což považuji za pohodlnější a také bezpečnější. Rád bych olej vyměnil, už jsem našel návod: na foru "cars" v tématu opel astra (odkaz asi vložit nemohu).


Odpovědět