Fórum - Téma


Dodatečná montáž vyhřívání předních sedaček-2.


Fórum Corsa E Dodatečná montáž vyhřívání předních sedaček-2.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa E  |  Naše vozidla2017-05-19 19:21:53

Natažení elektrické instalace.

V předchozí části jsem uvedl, kam jsem umístil ovladače vyhřívání. U řidiče se sejme kryt pojistek a odpojí konektor přepínače světel. U spolujezdce jsem vyndal celou přední přihrádku. Za přihrádku jsem přichytil relé pro spolujezdce a pro řidiče je relé vedle pojistek. Obě kabeláže jsem táhl podél sloupku dolů. Nic se nemusí rozebírat kabely se dají zastrkat pod dveřní plast a podlahový koberec. Konce kabeláže vyjdou akorát pod sedačky- celé jsou asi 2,5 m dlouhé. Napájení vyhřívání pro spolujezdce je protažené palubní deskou ke společné pojistce. Původní pojistky co byli v balení jsem zrušil. Používám jednu 10A pro obě vyhřívání.

Montáž dečky do opěráku sedadla- jednoduší část.

Pokud se podíváte na prošití opěráku tak je Vám jasné, že tam budeme dávat vyhřívání zespodu. Opěrák na demontovaném sedadle předklonit hodně dopředu k sedadlu. Zespodu se nachází plastový rozebírací spoj po celé šířce opěrák. Z jakéhokoliv kraje spoj rozpojíte- je jako by zasunutý do sebe. Není to složité. Když máte přední a zadní část rozpojenou sedadlo doklopíte hodně dozadu a zespodu vytáhnete přední část potahu. Tím se do stanete do prostoru mezi prošíváním potahu. Do této kapsy dáte dečku opěráku. Doporučuji dečku nahoře zaoblit podle prošívání- dá se střihat. Dečku nejprve rovnoměrně umístíte do kapsy a až poté sundavat papír ze samolepicí pásky. Lepí jako divá a tak nejprve jednu stranu, urovnat a pak druhou stranu. Přívodní kabel nasměrovat na stranu odkud bude přicházet kabeláž a potah opěráku stejný způsobem zapnete jako byl před tím.

Montáž dečky sedák- složitější část.

U sedáku je podle prošívání jasné, že tam desku budeme dávat zepředu. Bude nutné uvolnit všechny boky potahu, aby byl potah volný a držel jen na prošívání. Začneme kolečkem naklápění opěráku- normálně vytáhnout z osy. Pak uvolnit boční plast, aby jste se dostaly boční potah. Na obou bokách je po 4 ks plastových klipů. Pomocí kleštiček tyto klipy vyjmou- nezničit si je, lze si pomoc zevnitř sedadla a trochu je zmáčknout. Je tam také guma, co natahuje potah, tak si pamatovat pod jakým klipem byla uchycena. Nyní by jste měli mít boky potahu uvolněné. Zadní část potahu drží v rozích a v prostředku opět plastovým háčkem na kovové kostře sedadla- uvolnit. Stejným způsobem uvolníte přední díl potahu z kostry sedačky- plastový háček. Nyní potah na bokách a ve předu stáhnete nahoru z molitanu. Zadní část stačí jen uvolnit- tam budete strkat jen konektor dečky. Teď máte přístup do kapsy, kam dáte druhou dečku. Postup stejný jak u opěráku jen konektorem vzadu projdete molitanem pod sedák. Najdete si nějakou vhodnou díru nebo si ji "uděláte". Opět doporučuji opatrně zaoblit dečku, aby kopírovala prošívání, ale nesmíte přestřihnout přívody do dečky.

POZOR- u sedadle spolujezdce je tlakový snímač zatížení sedadla- viz obrázek v příloze. Dečka přijde na tento snímač a aby bylo vše narovnané- nesmíte zmuchlat dečkou.

Pokud máte vše přilepeno, uhlazeno, můžete napnout zpět potah a vše vrátit do původního stavu.

Sedadla namontovat zpět do auta, napíchat konektory pod sedačkami a máte hotovo.

To by asi bylo vše na co jsem si vzpomenul- už je to asi měsíc co jsem to dělal. Na fotkách je vidět jedna sada vyhřívání sedadel a jak vypadá ten snímač zatížení sedadla.

Už se těším na příští zimu až pořádně otestuji. Těch pár ranních jarních mrazíku mě akorát navnadilo. Ledviny v teple a cesta do práce už nebyla taková nuda.


Odpovědět