Fórum - Téma


Dálkové ovládání


Fórum Technický koutek Dálkové ovládání
2009-10-25 19:49:28

Ahoj. Přestalo mi fungovat dálkové ovládání. (VEBE, 1.8, r.v.96). Koupil jsem výhodně jiné dva ovladače + centrální jednotku s přijímačem. Bohužel po výměně jednotky vůbec nic nefunguje. Nové ovládání je z auta co mělo alarm a to moje ho nemá. A teď dotaz: Je možné že to nefunguje protože by tam měl být ten alarm, nebo, že je na jednotce jiný výrobce? (Moje je Bosch). Co teď? Šlo by to přeprogramovat, nebo to mám radeji prodat a navštívit Opelservis a koupit úpně nový ovladač??

2009-10-25 20:36:19

Zdravím, budeš muset do Opla , protože jakákoli nová dálka se musí spárovat s řídící jednotkou, je jedno jestli je to funglofka nebo použitá, tvoje ŘJ jí nezná. Jednotku s přijímačem podle mne měnit nemusíš, pouze , že by jsi měl starší (infra) typ DO, ale 96 rok , už měla rádio.

2009-10-25 20:41:34

čus, tak to nevim pročby měl jet do opla! ja sem měnil jednotku i jednotku centralu měnil sem to z infra na radiovy ,to nebyl problem ,ale včera sem měnil zpět tu jednotku co tam byla puvodni( infra) a funguje mě to bez problemu! a nikde sem nebyl jen sem zapl kliček zamčel a odemčel a bylo sparovano!

2009-10-25 20:49:33

Hm, tak mě to nefungovalo, musel jsem jet do opla, protože tu dálku to nenačetlo, v oplu jí mechanik ručně zadal a už to šlapalo. Upřímně se mi to ale moc nezdá, kdyby to fungovalo jak říkáš, tak by se pak dalo auto ukrást docela snadno.

2009-10-25 21:04:16

Koupil jsem jednotku a ovladače z jednoho auta. Jemu to před tím fungovalo. Vzal jsem si oboje abych nemusel do opla na programování. Je mi jasný, že kod ovladače a jednotky je stejný, tak jsem to chtěl vyměnit obojí. Problém je, že přesto, že jsou úplně stejný, konektory, připojení a dokonce i rok výroby, tak po výměně jednotky vůbec odemykání nefunguje a to ani manuálně klíčem. Možná je problém v tom, že auto s alarmem má dvojitou polohu zamykání, při čemž na druhé zmáčknutí zamykání se aktivuje alarm. No a nová jednotka je zamčená alarmem a nemá informaci právě z toho alarmu (hardweru), který já v autě nemám. Ale čert ví jak to funguje . A ještě dotaz: Programuje se přímo jednotka, nebo samotný ovladač?? P.S. Nechci zbytečně sypat do auta peníze, protože na tom oplu se kazí jedna věc za druhou a už po roce ježdění jsem dal do oprav víc než byla kupní cena

2009-10-25 21:15:39

Mě řekl ten mechanik v Oplu, že musí do ŘJ zadat číslo té dálky, takže se programuje jednotka. A co se týká toho alarmu, tak nevím jak u VeBe , ale u Omegy se alarm zapne už při prvním otočení, druhé otočení klíčem je tzv. SAVE, tedy mechanické zablokování dveří proti otevření. Myslím , že Vectra to bude mít stejné. A ty tvoje původní dálky jsou KO nebo jsou jenom vymyčkané?

2009-10-28 20:09:40

Ne,ne, fyzicky je to OK. Potřebuje to jenom naprogramovat na sebe. Musím do Opelservisu. Přesto děkuji všem za rady a postřehy.


Odpovědět