Fórum - Téma


corsa c1.7di Y17dtl jednoka vstrikovaciho cerpadla


Fórum Corsa C corsa c1.7di Y17dtl jednoka vstrikovaciho cerpadla

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa C  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2002 Corsa C 1.7

2 diskuzí

Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 686 ccm (103 cui).2015-04-23 16:31:35

Zdravim, mám corsu C 1.7 DI motor Y17DTL vyroba prosinec 2002 . Nedávno ( prosinec 2014 ) mi na autě odešla řídící jednotka vstřikovaciho čerpadla. Nechal jsem jí vyměnit a kvůli vysoké ceně nový jednotky jsem si tam nechal dát již použitou. Nicméně po pěti měsících se scénář více méně opakuje, auto jsem ráno nenastartoval, svítila kontrolka auta s klíčem ( podle příručky závada elektroniky), auto jseme na špagátu odtáhli do servisu, diagnotika hlásí chybu řídící jednotky vstřikování. Máte někdo s podobnou závadou zkušenosti?

Bylo mi řečeno, že řídící jednotka vtřikování je u motorů y17dtl jednou z mála slabin. Dá se těmhle potížím nějak předejít? Dá se ta řídící jednotka nějak opravit?

Bylo mi v souvislosti s tou první výměnou ř.j. naznačeno abych zvážil výměnu auta. Auto je jinak v dobrym stavu, kasle je prakticky bez koroze a pokud auto jezdí, tak jezdí velmi pěkně a hlavně ekonomicky, proto bych se ho nerad zbavoval.

Prosím poraďte mi a podělte se s vašimi skušenostmi.

Dík

Venca49  
Václav
2015-04-23 21:59:57

lukad:

Může být vadná řídící jednotka vstřikovacího čerpadla (na čerpadle).Bývá uvnitř zkorodovaná a někdy se nechá opravit proletováním kontaktů.

Musí se sundat opatrně plechové víčko,které je přilepené tmelem,opravit tišťák a víčko opět utěsnit tmelem.Je třeba prohlédnout tištěné spoje lupou,bývají oxydací přerušené.


Odpovědět