Fórum - Téma


Corsa C Návrat k oginálnímu rádiu


Fórum Corsa C Corsa C Návrat k oginálnímu rádiu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa C  |  Naše vozidla2013-10-30 15:33:24

Zdravim. Koupil jsem nedávno corsu C 1,7 di rok 2002. Je dovezený z itálie. Předchozí majitel vyměnil rádio za neoriginál, já bych rád zase měnil zpět na originál. Rád bych měl rádio, který bude komunikovat s displejem.

V tom mám ale problém. Koupil jsem na vrakáči rádio cdr 2005 vdo. Rádio se tvářilo funkčně, při mačkaní ní AS a zapnutí rádia auto píplo, ale rádio mi nekomunikovalo s displejem. Místo SAVE nebo CODE nebo něčeho takovýho tam tvrdošíně setrvává datum. Zkoušel jsem různé varianty mačkání čudlíků podle tady vyčtených návodů, ale nic nezabralo. Vrátil jsem se na vrakáč, kde mi rádio byli ochotný vyměnit, případně vrátit peníze ( Autoland Sluštice ) a odzkoušel jsem ještě rádio blaupunkt car 2003 a ještě jedno ( bohužel jsem zapoměl model ), ale s displejem nekomunikovalo žádné. U blaupunkt car 2003 po AS + zapnutí rádia rádio píplo a následně pak šlo standartním způsobem zapnout a vypnout, ale opět žáná komunikace s displejm. Žádné SAFE, žádné CODE 10 ----, pořád tam svítilo jen otravné datum. Tak jsem rádio vrátil.

V konektoru, co v něm mají být dráty do displeje ( horní , největší, dohromady má 20 pinů ), mám v autě 8 drátů. Na rádiu blaupunkt car 2003 bylo v tomhle konektoru jen 5 pinů, 5 jich měla taky zástrčka v autě, ze kterého jsme to rádio na vrakáči vyndali. Máte prosím někdo corsu c , která má v "horním" ( v tom 20ti pinovém ) konektoru k rádiu 8 drátů? Pokud ano, jaké originální rádio jste tam měli? Pokud někdo tušíte, co může být špatně, dejte prosím vědět.

V autě mám tohle uspořádání konektorů:

http://www.club-opel.com/.../520/full/ccr2006_pin.jpg

DAQ
David Hynčica
2013-10-30 19:56:07

Neřekl bych že bys měl hledat problém v rádiu ale v nastavení displeje.Na vectře B jsem při přechodu na neoriginál rádia nechával diagnostikou vypnout displej aby ukazoval datum i po zapnutí rádia.Předpokládám že u tebe to měl někdo taky tak a je potřeba diagnostikou TECH2 tento displej zase zapnout na ukazování údaje rádia.

Venca49  
Václav
2013-10-30 22:35:45

daq: Tato úvaha je naprosto správná,nejde jen tak měnit rádia bez další úpravy Techem2.

2013-10-31 18:00:24

V minulosti jsem měl stejný problém u Corsy dovezené z Německa, radio mi ukazovalo na displeji Memory, protože původní majitel nepoznamenal 4 místný kód pro naladění rádia. Zajel jsem do Autorachot Nová Paka, kde jsem se předem objednal a za 800 vočí mi přeladili rádio a dali nový kód, který jsem si poznamenal do manuálu. Adresu i tel. číslo najdeš na Internetu, již v minulosti jsem dával do Opelfóra příspěvek. Se zapojením to bude stát možná více. Zdraví Pepa.

2013-11-02 22:09:37

jde o to jak a kdo ten display rešil jelikož já to řeším (naučili mě to kdysi švýcaři) odpojením signalového drátu před displaem a ten pak má furt datum at již je tam radio jakékoliv

2013-11-02 23:08:58

To s tím drátem jsem tady na foru objevil, ale dráty vypadají nepoškozené. Ta diagnostika, chtěl jsem se vyhnout autorizovaným servisům kvůli nepříjemně vysokým cenám za služby, ale vypadá to, že mě to nejspíš nemine. Máte tu někdo zkušenosti se zmiňovanou diagnostikou v domácím prostředí ( myslím ve stilu udělej si sám )?

2013-11-02 23:38:55

ten kabel se jen odpojuje nepoškozuje (pokud to někdo neudělá na hulváta kleštěma) no a za druhý ty jsi měl vyndaný display??? Signálovej kabel se musí odpojit u displae ne u radia jelikož kdyby se odpojil u radia nešel by zesilovač na antenu za další těch drátu tam není tolik na to aby si člověk neuměl změřit zdajsou OK či ne diagnostikou změnit kodování lze v domácích podmínkách ale jen diagem určeným pouze pro opel uni diag apodobně na to zapomen.

2013-11-03 00:24:33

Displej jsem měl vyndanej, svazek drátů do displeje byl omotanej jakousi černou páskou a u konektoru stažený elektrikářskou sponkou, vypadalo to na originální montáž. Snažil jsem se rozdělat tu zváštní koncovku u displeje, abych kouknul na barvy drátů na pinech,ale nezdařilo se. Celí to vypadalo dost nepoškozeně, tak jsem variantu s odpojeným drátem zavrhl.

Nemáte tu někdo pls elektrický schémata na corsu c 1.7 di. Zatím jsem je neobjevil, ale možná jsem jenom slepej nebo neumim hledat.

2013-11-03 00:34:47

tak jsis ty dráty mohl proměřit ne???


Odpovědět