Fórum - Téma


Corsa B Problém s motorem? r.v.98,


Fórum Corsa B Corsa B Problém s motorem? r.v.98,

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa B  |  Naše vozidla2013-07-21 17:19:17

Ahoj,

dokázal by jste někdo poradit co by mohlo být špatně s autem?

Auto: Opel Corsa 1.0, r.v.98, motor x10xe

Problém: Podruhé během týdne se stalo, že po podřazení zhasnul motor , rožnula se kontrolka motoru a následně auto nešlo nastartovat. Následně asi po hodině šlo auto znovu nastartovat.

Dneska jsem pokusně zkusil nasimulovat situaci(je to takřka nastejno), když se to stalo poprvé. Normálně se auto nastartovalo, zkoušel jsem ho projet za studena, poté jsem ho projel až se zahřálo(cca 93 stupňů), celkově jsem najel asi 5km, v pohodě, žádný problém, zkoušel sem i zhasnout motor sám od sebe a zpětně nastartovat, normálně to šlo. Poté jsem nechal auto hodinu stát(stejně jako v prvním případě), během toho vychladlo a zkusil sem ho znovu projet. Ujel jsem asi 400m a při podřazování ze 3 na 2 přestal reagovat plyn, rožnula se kontrolka motoru a asi během 5 sekund motor zhasnul a poté nešel zase nastartovat.

Potřetí už to radši zkoušet nechci, netušíte co by to mohlo být, případně kolik by tak mohla stát oprava?

Btw. Na začátku minulého týdne bylo auto v autorizovaném servisu, kde bylo napíchlé na diagnostiku, kde nic nenašli. Kontrolovaly se provozní tekutiny, vše v pohodě. Jediný co dělali tak čistili škrtící klapku, protože trošku blbnul volnoběh..

Jinak ten výše popsaný problém se před návštěvou servisu nikdy nestal...Tak trošku nevím co si o tom mám myslet a jestli se proti tomu případně nějak bránit...

2013-07-21 19:27:50

dukec: V tomhle konkrétním případě bych zajel opět do toho autorizovaného servisu, ať se postarají - přinejmenším by příčina závady měla být uložena v paměti závad řídící jednotky motoru...

2013-07-21 19:52:12

dukec: Nedávno se tu něco podobného řešilo,vypadá to na snímač otáček klikového hřídele,Měl jsem ten samej problém.Tato závada se neukládá do paměti ŘJ a je možné ji lokalizovat diagnostikou jen pokud nastane-platí pro motor X10XE u jiných si nejsem jist zda to platí.Je to nejběžnější závada s tímto projevem a pokud si to vyměníš sám,je to zezadu nad vanou na jeden šroub tak tě to vyjde na cca 500,- (nekupuj Starline).Může to být více věcí ale toto bývá nejčastější s tímto projevem. Možná nebude od věci pokud koukneš na stav kabelů a konektorů od snímačů klikovky a vačky.

2013-09-28 20:24:49

hele mam stejnej problem a zajimalo by me jestli jde nejak to cidlo odpojit aby auto jezdilo normalne bez nej jde o par dni nez sezenu druhe

2013-09-29 00:35:19

vankusik: Čidlo klikovky ani vačky neobejdeš,APM nebo Auto kelly ti ho dodá do druhého dne a aktuální cena je 820,-Kč u čidla klikovky.Snímač ot.klikové hřídele odchází častěji u čidla vačky jsem neslyšel že by někomu odešlo.Problém je v tom že diagnostika ho načte jako vadné jen při projevení závady,tj když ti to chcípne.Pokud motor zas natočíš tak ti neukáže závadu a ani do paměti se neukládá.


Odpovědět