Fórum - Téma


Corsa B-padají otáčky


Fórum Corsa B Corsa B-padají otáčky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa B  |  Naše vozidla2012-12-20 22:16:36

Ahoj kolegové

Mám Corsu 1.0 12V (99 r.v.) holce padají otáčky.Nastartuji a otáčky okamite spadnou tak na cca 500 a nikdy to i chcipne..Na křižovatce musím přidávat plyn a citím se jak puber´ták...Když vyřadím rychlost tak to za jízdy chcípne..

Už to bylo 2x na opravě během 3,5 roku a zase to vrátilo..Byl to snímač otáček...Ale koukal jsem se na netu a nikdo mi říkal že to může být zanesený EGR ventil....Ať ho vyčistím..Kdyby byl návod jak na to tak jsem moc vděčnej...Opravdu už nevím co s tím..Poraďte mi...Děkuji

2012-12-21 00:28:07

Ať mne teď někdo opraví pokud píšu nesmysly () ale neznám moc tyhle motory. Každopádně ale si myslím, že ventil EGR ( pokud ho tam vůbec máš ?! ) nemá s tímhle nic nebo jen velmi málo společného. Zaměřil bych se spíš na vstřikovací jednotku ( MULTEC? ) takovej lepší karbec z favorita ( ) a na něm bys měl mít volnoběžný ventil. Takovej el.mag. váleček ze kterýho se tuším směrem dovnitř vysouvá "ojka" která tím šteluje volnoběh. Tak bych se zaměřil na jeho funkci popřípadě bych ho selským rozumem obešel jen tak "na zkoušku". Snímač otáček by dle mýho názoru spíš hodil jednotku do nouz. režimu a tím by otáčky spíš vzrostly (?!). Jinak diagnostika by ti asi teď taky mohla dát dost info o možný příčině. Ale jak jsem psal ať mne někdo opraví dlouho už jsem tohle neviděl naposledy před x lety když měla moje máma corsu ale tam nevím jistě co bylo za motor. Možná i tenhle ale jistej si fakt nejsem .


Odpovědět