Fórum - Téma


čištění váhy vzduchu


Fórum Corsa C čištění váhy vzduchu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa C  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2003 Corsa C 1.2

3 fotek  |  62 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor Řadový, Z12XE.2016-07-23 10:13:55

Dobrý den,

chtěl bych znát Váš názor a případně poradit, jak u corsy vyčistit váhu vzduchu. Našel jsem si několik diskuzí, kde se to řeší a už jsem si objednal isopropylalkohol. Nicméně bych se taky rád dozvěděl, jaký je přesný postup ohledně odpojení baterie předtím a pak jestli je potřeba nějaká další procedura ohledně "načtení" váhy vzduchu. Četl jsem celkem zmatečný články o tom, že po nasazení se má nechat půl hodiny klíček v zapalování v předposlení poloze atd. V tomhle nemám jasno. Můj problém je v tom (ale nic zásadního to není), že na volnoběh kolísají otáčky a občas pozoruju během akcelerace náhlý výkonostní propad.

Ta corsa má najeto 98000km a pochybuju, že to někdo někdy čistil. Máte-li někdo zkušenost, dejte prosím vědět.

Děkuju.

2016-07-23 11:32:45

Tiež mi to robí akurát s tým rozdielom že mne to už vyhodilo chybu P0100 vyčistil som ju vystriekaním čističom na brzdu pomohlo na jedno naštartovanie po vymazaní chýb sa na druhé štartovanie zas začalo zlespravat.

Robilo mi to pri 120000km

2016-07-23 19:01:59

jakubslabecius: Vyčistit váhu vzduchu můžeš zkusit, ale jak už píše kolega, raději si od toho moc neslibuj... Odpojovat akumulátor netřeba, jen odpojit konektor váhy a váhu ze sání sundat, po opětovném připojení není třeba na nic čekat, váha není (elektronická) škrtící klapka, aby bylo třeba načíst krajní polohy.

2016-07-24 10:32:52

colommbo: takže seš si jistej, že potom není zapotřebí něco načítat apod., jo? Nerad bych něco pokazil. Nemám s tím autem nějaký zvláštní potíže, jen jsem takovej typ člověka, kterej se snaží pro dobrej pocit to auto udržovat. Nedávno jsem do airboxu dal místo papírovýho filtru ten bavlněnej a vlastně náhodou jsem narazil na videa, která se týkají čištění té váhy. Ve spoustě fór si lidi tím čištěním spíš ublížily, nebo váhu zničily. na ty drátky ani nechci šahat...jen bych to ponořil do isopropylenu a případně tryskou namířil na ty drátky tím samým přípravkem a pak nechal důkladně proschnout.

2016-07-24 10:43:00

jakubslabecius: U své Omči jsem před lety zkoušel čidlo váhy čistit (jen jemně sprejem, sahat čímkoli se na něj opravdu nemá, ani se raději nedoporučuje čidlo z tělesa váhy demontovat), bo mi houpal volnoběh a studený motor krátce po startu při rozjezdu cukal. Čištění nepomohlo, měnil jsem pak celou váhu za novou, přesně tentýž typ jako byla stará. Je pravda, že si už pamatuju , ale fakt si nevzpomínám, že bych musel něco načítat. Přinejhorším po prvním zapnutí zapalování počkej tak půlminutku, než zkusíš startovat.

2016-07-24 13:04:33

na cisteni vahy vzduchu se kupuje k tomu urceny spray. zadny jiny youtube je toho plny i s duvodama proc nepouzit neco jineho. ve zkratce: hrozi totalni destrukce vahy. cistit vahu se cas od casu doporucuje, zakladem vsak je a bude vcasna vymena kvalitniho vzduchoveho filtru.

aha: http://www.olejservis.cz/...iqui-moly-200-ml/d-79061/ je jich na netu plno, tohle je prvni co sem natrefil.

2016-11-22 20:47:19

Čistit váhu nemá smysl, jak tu píšou, hlavně měnit včas filtr. Taky jsem to zkoušel, ale prostě časem odejde jako všechno, nic nevydrží věčně


Odpovědět