Fórum - Téma


CIM - zamrzlé přepínání informací palubního PC


Fórum Astra H CIM - zamrzlé přepínání informací palubního PC

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra H  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2006 Astra H

16 diskuzí

Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka.2016-06-09 21:09:56

Ahoj, další moje závada která se projevuje pade na pade.

Občas zamrzne ovládání palubního počítače kolébkou na volantu. V tu chvíli jdou ale ty samé informace tlačítkama přímo na rádiu normálně přepínat. Diagnostika samozřejmě nic neodhalila. V jednom tématu jsem se dočetl, že to dělá při zapnutých světlech. Zajímavé je, že pokud snížím intenzitu podsvícení panelu a budíků tak to opravdu má vliv a začne fungovat. Dnes mi to ale zamrzlo i při zhasnutých světlech a to se intenzita ladit nedá (je v tu chvíli na max)

2016-06-29 22:03:47

Mám ten istý problém, len s tým že mne to nejde ani po stlmení budíkov. Bez svetiel som neskúšal. Aj sa vám to už nejak podarilo poriešiť?

2016-06-29 23:40:36

Řešení by mohlo být vcelku prosté, avšak tak, či tak, dosti nákladné... . Dělala mi to i Vectra B s rádiem NCDR 1100 (která ovšem CIM nemá) sem tam to udělá i céčko, kde už CIM je, tak se osobně domnívám, že jedině výměna a nebo zkusit přehrání a znovunastavení všech hodnot u rádia a CIMu, by problém mohlo vyřešit. Pochybuju, že by byl někde jen špatný kontakt. Já jsem se s tím žít už naučil a protože všechno jinak funguje, nebudu zbytečně vyhazovat desetitisíce luftem a prostě, když nejde tlačítko na volantu, sahnu na tlačítko u rádia. Nechám to žít vlastním životem


Odpovědět