Fórum - Téma


CIM Modul


Fórum Signum CIM Modul

Informace o modelu: Opel Signum2015-04-13 21:56:43

Ahoj, mam problem nejspis s cim modulem..nebo takhle, mezi budikama mi problikava kontrolka volantu/airbagu/tlumic s vykricnikem(pocitove tvrde odpruzeni),sviti kontrolka esp a nataceni svetel. Podle toho, co jsem kde cetl se muze jednat o vadny cim modul. Na diagnostiku se chystam. Je mozno pripadne koupit "jety" a ten "udelej si sam" prehodit..

Diky.;)

2015-04-13 23:39:09

meszik: nejdriv opravdu diagnostikovat a vyloucit i jine moznosti. CIM je draha sranda, vymenit pujde celkem dobre, ale k jeho zprovozneni je potreba opet diagnostika, k nastaveni a sparovano s jednotkama v aute. Pouzity bych kupoval jedine alespon s nejakou zarukou a jen ten jeden typ, ktery je nejdrazsi a neni pravda, ze se montoval jen do starsich predfaceliftovych verzi. Moje vectra je toho prikladem a cena 16640,- me fakt rozesmala Ty ostatni typy se nove, pohybuji kolem 5-6tisicovek a to uz takova raketa neni a tam bych koupil radsi novy. Je to na uvazeni kazdeho...

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-04-14 08:02:44

meszik: Jen přidám, starý CIM z jiného vozu MUSÍ být odpárovaný a součástí MUSÍ být napsaný security code. Přístup do programování nastavení je tímto kódem blokován...... Mechanická výměna není složitá, zato zprovoznění po SW stránce je trošku složitější. Nechal bych to někomu, kdo to už dělal a ví co je třeba. Tvůj současný se před demontáží musí také odpárovat atd.....

2016-01-31 19:39:34

Ahoj, tak mám nějaké výsledky z diagnostiky - viz foto. Ale nejsem z toho moudrý..Je CIM k.o.? A nebo je zakopaný pes jinde?

Poté, co byla odpojena baterka a při přezouvání na zimní bylo zjištěno, proč svítí tlumiče-předchozí majitel nebo nějaký jiný jeho známý, vymontoval IDS+ tlumiče a namontoval "normální" A zůstal jen konektor,na který jsem se dotazoval v jiném tématu..A kontrolka airbagu také zmizela poté, co byl sundán airbag a opět nandán..

Takže v podstatě nyní svítí jen ten volant s vykřičníkem (když pominu ty tlumiče).

Tak teď nevím, zda je tedy CIM k.o. nebo je to jinde..Když byl proveden pokus o kalibraci senzoru natočení volantu, tak se objevila hláška "Programming failed"..

Díky za rady

2016-04-11 19:34:14

meszik: Ahoj, tak mám nové poznatky - náhodou se mi po průjezdu zatáčky vrátily blinkry...Tak jsem zkusil zkalibrovat senzor natočení a povedlo se..Nevím jak a proč, ale CIM začal zase fungovat. Takže teď již svítí jen ty tlumiče...

Má někdo tip/radu, jak zrušit varovnou kontrolku ids?

Děkuji

A ještě jedna prosba - dá se nějak provést kalibrace AFL ecu? Nebo je to nemožno provést,dokud nebude softwarově vyřešeno ids??

Děkuji


Odpovědět