Fórum - Téma


Chybove hlasenia - ako zmazat


Fórum Omega B Chybove hlasenia - ako zmazat

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2016-04-13 13:41:29

Dobry,

chcel by som sa opytat ci nevie niekto poradit ako je mozne zmazat chybove hlasenia na palubnom PC. Vymenil som brzdové platničky, aj tie senzory a stale tam mi vypisuje Bremsbelag. Taktiez aj Oil prufen, vymenu oleja zresetovat. Taktiez sa mi stalo ze som opravoval vnutorne oblozenie dveri, a omylom sa mi odpojil kablik na bocny airbag vo dverach. Neskor som to nasiel, zapojil spat ale kontrolka na airbag stale je zapnuta. Kamarat ma taku univerzalnu zasuvku modru na Wifi, a cez smartphone sa pripojil cez program Torgue, data z auta ukazovalo ale tie chybove hlasenia tam neboli. Tak ci vie niekto poradit, ako to tam dat prec. Vopred velka vdaka.

bad64  
2016-04-13 13:47:51

sicko: No myslím že ti pomůže vymazáni pouze přez diagnostiku.

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-04-13 17:23:45

sicko: Takže postupně. Začneme airbagem - zde je jediná šance na zhasnutí kontrolky pouze oplí diagnostikou (op-com nebo tech).

Co se týče hlášek na displeji palubního počítače (stejný pro rádio) tak zde tyto hlášky zmizí po odstranění závady. Tedy zde u brzd je ukostřený kabel kontrolního kontaktu brzdové desky a nízká hladina oleje v motoru. U té hladiny se nevylučuje závada snímače nebo zkrat vedení snímače na kostru.

Tento systém "přes palubák" se jmenuje check control a jde o sledování minimálních stavů různých věcí, olej v motoru, voda v chlazení a v nádržce ostřikovačů, některé hlavní žárovky osvětlení, brzdová světla a td.... Obvod kontrolní smyčky je jednoduchý a jeho uzavřením na kostru vozidla se objeví hláška na displeji....

2016-04-13 21:28:39

Mám tentýž problém, napřed to byla voda a ani po doplnění hláška nezmizela. Tak jsem byl na diagnostice, tedy jen u soukromníka a nic nenašel. Pak mi nesvítilo zadní parkovací světlo, opět hláška a opět na diagnostice a taky po výměně žárovky nezmizela. Do Oplu se mi s tou mojí babičkou nechce, je to rok 2002 a neustále do ní strkám peníze.

2016-04-13 22:40:38

Kluci je to furt to samé.Počítač je nastaven ve fabrice,aby zaznamenal celou hystorii.V německu nebo v rakousku by nikdo nejel jinam než do opla-tím spíše,že mají při pravidelném servisu slevy.U nás máš servis dražší čím víc otravuješ se starou šunkou.Jestli někdo znáte řešení,tak jsem první kdo ho chce slyšet.Navštívil jsem autorizovaný servis a v hale stál nový vůz za víc jak milion a měl rezavé kotouče.Ptal jsem se jak je to možné a pán mi zdělil-cituji:co by podle tebe ti dělníci žrali,kdyby ti auto jezdilo bez opravy 10 let:konec citátu!

2016-04-19 02:45:09

Vdaka za odpovede. Tak to je nafigu, že len originál softvér to vie zmazať. Len za tie airbagy ani nemá význam mi chodiť do Oplu, a určite minimálne 20E za to zoberú. Aspoň tá hláška, Oilstand prufen, teda nutná výmena oleja, viem že nejakou kombiníciou tých tlačidiel na hodiny a mazanie km kolíčkom sa dalo vymazať (pred veľa rokmi to jeden technik mi urobil, ale on nanešťastie nie je medzi nami :( Veď to nemá logiku, pri každej výmene oleja, aby si musel do Opla chodiť aby ti tú hlášku zresetovali...dik za kazdu radu

2016-04-19 06:29:33

Budu víceméně opakovat, co již bylo napsáno.

Ta hláška Oil prüfen nesouvisí se servisním intervalem, to omega ještě neumí. Buď ti chybí olej v motoru (nízká hladina), nebo je někde prodřený kabel a je to ukostřené. Nebo jak psal Kopejda, vadné samotné čidlo, které to sleduje. Totéž v případě brzd - pokud ti stačí vizuální kontorola při sundání kola, tak stačí uzavřít okruh drátkem v konektoru čidla (bez připojeného čidla).

Airbag jedině diagnostikou.

636787:

na 99% vypadlý magnet na plováku v expanzní nádobce (hláška kühlmittelstand). Nedávno jsem to opravoval.

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-04-19 07:46:21

mirpie: To je jako když hrách na zeď házíš.... Ale máš trpělivost, snad to někdo pochopí jak funguje ten check control......


Odpovědět