Fórum - Příspěvky


Chyba okruhu snímače vačky

Fórum Astra F Chyba okruhu snímače vačky Manuály  |  Inzerce  |  Model


2017-02-16 16:12:15

Prosim o pomoc,X20XEV na diagnostice haze chyba okruhu snimace vacky, takze je motor v nouzaku a nejde na 4.5 ot. Sem tam po delsi jizde (cca 1h) po zapnuti vypnuti zhaslo a motor jen normalne nad 4,5 ot. ale ne vzdy to vyslo. Vymenil sem ho za nove a chyba pretrvava dal, vymenil sem i konektor a prepajel ho. Prolezl sem kabely od snimace az k ridici jednotce a vse ok. Nejsem s jisty ze jsem ho prepajel spravne. Stare melo modry/hnedy/svetle hnedy/cerny, nove ma cerny/hnedy/bily s modrym a s cervenym prouzkem. Krome oho me uz nic jineho nenapada. Diky

2017-02-16 16:30:41

windows7ultimate: Ahoj,se snímačem jsem si uži taky dost,no name poland nefungoval(cca 500kč) až zakoupení snímače Hella za cca 2300,kč pomohlo(origo Opel cca 4400kč).Chodil jsem okolo toho asi týden každé den odpoledne už mě to,káble k jednotce propípané,zapojení podle schématu(přechod na jiný oválný konektor)kontrola nastavení rozvodů,kontrola spodního rozvodového kola vůči klice,měl jsem podezření na jednotku což se nepotvrdilo naštěstí,(oprava cca 270E).Když jsem dával Hellu tak jsem zároveň měnil aji snímač kliky (zn.Mobiletron)pro jistotu(auto ani nenastartovalo)po nahození původního snímače kliky(Siemens) a sním snímače vačky Hella auto funguje.

2017-02-16 18:43:56

cidlo klikovky zkusim zitra, kupuju starline z kelly to by melo stacit, hella je kolem 4k to je torsku moc

2017-02-16 19:02:04

Sterlin je nejvečì bordel www.autodilyparts.cz tam to kupuje kely a maj na tom 200% navic je tam spousta dodavatelu např. INA,ACR.BOSCH,JPN,atd.Je tam origo za opel za1772kč nebo skv to jsou němci za 305kc.

2017-02-16 19:20:21

windows7ultimate: Starline je jako bonboniéra - nikdy nevíš, co ochutnáš...

2017-02-16 19:47:15

zas jeden co šetří na nesprávném místě a kouká jen na ceníky Kelly

2017-02-16 20:28:05

tak sem objednal hellu tak uvidíme, je to pálka tak snad to pojede

ondra01: to vis, 20 let, zkusenosti na urovni ho*na tak aspon ze je tu takove forum kde ti poradi :)

2017-02-16 21:47:42

windows7ultimate: Nic si z toho nedělej, každej nějak začínal. Akorát že za našich "20" nebyl prakticky žádný výběr dílů (značek, výrobců), bralo se, co zrovna bylo, co se sehnalo. Na druhou stranu taky vozový park byl dost jednoduchý.

2017-02-22 06:57:46

proto má diag měřené hodnoty a tam se mužeš utvrdit kde je problém- upozornuji že klon OP-COM a 98% multidiagů na tohle nestačí.

2017-02-23 06:58:26

tak čidlo je tam, otázka jesli mám dobře ty dráty, to sám nezjistím

2017-02-23 08:19:58

ted na to nemám čas ale zítra večer se i mrknu do schémat na barvy versus piny pokud tam budou pokud ne tak alespon piny a co je co pokud t to sem nedá někdo dřív

2017-02-23 09:38:29

proboha co je to za letování fujky fuj. Když už něco takhle letuješ , zatoč prvně měděný kabely do sebe a pak je proletuj kalafunou a cínem. Nebo použij pájecí kapalinu ( dobrá je ta na nikl ). Zaizolovat smršťovačkou. Nebo na takový spoje jsou pájecí dutinky co se nahřejvaj horkovzduškou.

2017-02-23 16:47:47

breathlless: nejsem eletrikář ale strojař, je to tahle narychlo, jak to pojede tak to udělám znova a pořádně

2017-02-23 20:22:35

no stačit to takhle nebude , ten stíněnej kabel tam ení pro srandu . Až to spájíš pořádně a pořádně zaizoluješ , musíš to opravené místo obalit stíněním a spojit ho tak jako původní stínění. Jinak to bude chytat ruchy od zapalování a bude ti to slušně blbnout.

2017-02-24 07:10:26

nejdřív musím vidět schéma aby jsem to měl dobře a potom můžu dobře zadělat

2017-02-24 18:28:16

tady sem něco našel ale jesli se tomu dá věřit :/

http://www.mk3oc.com/foru...r-mod-wireing-help.55794/

2017-02-24 20:00:27

Bílá-pin č1.žlutá-pin č2.modrá-pin č3.Pořadí pinů na snímači namontovaném v autě je zepředu auta č1.č2.č3.

Není zač,taky jsem po tem pátral,jinak schéma jsem našel na Kadettclub asi.

2017-02-25 18:45:41

dik, mam to spravne, ted akorad vymazat chybu v ridici a uvidime jesli to zas naskoci, jesli jo tak to asi bude blbnout to spodni :/

2019-03-09 17:24:59

Caute pani, mam astru F cabrio. motor c18xel

nooo a problem z cidlom vacky. Kupil som nove v opli za 150e, prehodil a sup... znova ta ista chyba. sem tam sama zhasne a auto slape ako vino. su dni kedy sa vobec nerosvieti.

mam kupit dalsiu a vymenit alebo co radite?

uz som pocul aj nazor ze zle spravene rozvody.

dikes moc

2019-03-11 06:09:39

snímač vačky pin 1 je pin 21 na řj motoru start viz obrázek

pin 2 je pin 3 na řj motoru 120-180KHz viz obrázek

pin 3 je pin 2 na řj motoru zapal zap 0V

snímač kliky pin 1 je pin 22 na řj motoru start viz obrázek

pin 2 je pin 4 na řj motoru 120-180KHz viz obrázek

pin 3 je pin 2 na řj motoru zap zapal 0V