Fórum - Téma


Cena za výměnu brzdového potrubí (trubiček)?


Fórum Astra G Cena za výměnu brzdového potrubí (trubiček)?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra G  |  Naše vozidla


1  2

2014-05-13 22:18:01

mrki: Nejsem zaměstnanec a mzdovou politiku jak dle zákona, tak v praxi celkem znám. Nebudeme si snad lhát, že existují i metody tzv. "daňové optimalizace" atd. Můj názor na cenu práce vychází ze střetu nabídky a poptávky, která ve finále v soukromém sektoru nejvíce rozhoduje. Ale to bychom se už dostali někam jinam. Původní záměr v otázce byl jiný. Uživatelé v této diskuzi uvedli rozpětí za hodinovou cenu dané práce zhruba 300,- až 390,- Kč a hodinový rozsah zhruba 10 až 12 hodin. Uvidíme kolik to nakonec bude skutečně, možná více, možná méně, nevim.

2014-05-13 22:38:30

colommbo: nevím jestli se tady na fóru nikdo výměnou brzdového potrubí neživí, já bych si to napsat netroufl. Z příspěvků jsem se ale dozvěděl cenu, kterou někdo už zaplatil, dobu za kterou trubičky někdo opravoval, cenu za kterou někdo takovou práci provádí a jaké úkony se musí při výměně provádět. Informace které nejsou špatné, už z těch se dá při objednávání vycházet. Tvrdil si, že si trubičky už měnil, tedy o nich něco určitě víš, následně píšeš "o čem ani jeden téměř nic nevíme". Nezlob se na mne, ale odporuješ si. Pro mne je tohle vlákno fóra racionální. Díky za Tvé reakce a měj se.

2014-05-13 22:55:41

roman13: Přečti si, prosím, ještě jednou znovu celé vlákno a shledáš, že jediná, opravdu jediná racionální informace je od Pavla "na vectře b mi dělali komplet brzdy do mědi a vyšlo to cca 4500kč", zbytek jsou všechno jen v podstatě ničím nepodložené úvahy a dedukce, včetně mého "půl dne"... Takže toho víš stejně málo, jako my ostatní... Ale to je jedno, prostě vznes dotaz tam, kde ti mohou pomoci a uvidíš.

Venca49  
Václav
2014-05-13 23:00:58

roman13: Já jen k těm trubkám.Já je také měnil v servisu a vím,že to je práce ne příliš zajímavá na výdělek.Oni se dávají do nového auta ve výrobě dobře.Mají je navohýbané,nic jiného na spodku není,jen holá podlaha s příchytkami,nic nepřekáží.Jsou tam hned,no prostě pásová výroba.Na hotovým autě překáží při montáži vše.Ohýbat se musí na místě,uřezat také,nakonec i holendry se někdy musí udělat na míru na podvozku.Na to jsou přípravky,ale ten váží asi kilo a když roztahuješ trubičku,tak se vše kroutí.Jeden drží přípravek ve velkých kleštích a druhý páčí roztahovákem.Jde to,jsou i jiné přípravky,ale ty pohodlnější každý nemá.To byla práce pravidelná u Opel Campo,tam prorezly trubky nad nádrží.Nádrž ven a trubky nastavovat.Ale to je jiná.Jen tak na vysvětlenou,proč ne každý chce ochotně měnit potrubí.Jen zapálený fanda si je doma vymění postupně,ale v servisu se do toho nikdo nehrne i pro případné další problémy,je-li auto starší.I když se koupí originální,navohýbané,tak stejně budou dopravou jinak zohýbané,nebo se budou různě kroutit a pasovat do vozidla,kde vše překáží.Tak ahoj.

2014-05-13 23:11:58

colommbo: kromě uživatele "Pavla" i "Venca49" tady vznesl podnětné poznatky, které jsem nevěděl. Mimochodem i ty si napsal info o výměně trubiček na Fábii a zmínku o půl dni. Následně ale píšeš: "zbytek jsou všechno jen v podstatě ničím nepodložené úvahy a dedukce, včetně mého "půl dne" . Tak tedy opravdu nevím co myslíš vážně a co ne. Myslím, že je přínosem když sem přibudou další a další poznatky, názory atd. Každé klíčové slovo navíc se totiž hodí, zejména když většina návštěvníků dnes používá vyhledávací servery (např. Google, Seznam atd.) Mně tu někteří zcela věcně pomáhají

2014-05-13 23:14:12

venca49: ok. díky za informace beru v potaz. Ahoj

2014-05-13 23:15:18

roman13: A já to nejsem a v téhle záležitosti už ani nebudu, dobrou!

2014-05-13 23:16:17

colommbo: ok. Dobrou

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-05-14 00:30:07

roman13: Já bych to na cizím autě na kšeft nedělal ani za 600,- na hodinu, Je to nevděčné a jak píše Venca49, spousta věcí okolo na tak starém autě nepůjde snadno. Určitě se utrhají šrouby některých držáků a odvrtávat to a opravovat závity

Využijte možnost zadat poptávku "renovace brzdového vedení" a uvidíte, jak se všichni pohrnou s nabídkami. Nejlepší by bylo objet okolní 2 - 3 servisy a v každém nechat udělat nabídku na renovaci (výměnu). Vyberte levější a je to.

Měnil jsem trubky na mém bývalém Pajeru z 86 a protože to bylo staré 25 let trvalo mi to týden práce. Trubky jsem si "vyráběl" z ocelové poplastované metráže........Materiálově to tenkrát vyšlo na cca 4500,- (4 kluba trubek, 4 ks brzd. hadic, potřebné holendry, drát do COčka, nějaký kus pásoviny, nějaký kus plechu, 30ks různých šroubů, několik vrtáků, nějaký spotřební materiál - maziva, uvolňovače na zrezlé spoje atd.., nějaké plastové úchytky z vrakáče (tam jsem si je musel odstrojit), vlastně na tom vrakáči jsem toho pobral víc..., litr brzdové kapaliny a jedny silné nervy.

2014-05-14 21:36:31

Zdravím pánové

Musím reagovat na tohle téma, ač jsem řešil stejný problém na svojí Omči mv6. Tak vám napíší svůj příběh a názor

Na Omči mě praskla zadní brzdová ocelová trubka, stalo se to tak že jsem testoval abs a jedna trubka to nedala

Naštěstí to brzdilo jakš takš tak jsem dojel dom.

A tedka pozor

Obvolal jsem 3 servisy. V první mě odmítly že takové věci neprovádějí ( přitom v reklamě mají super slogan že udělají co na očích uvidí.. )

V druhém servisu řekli at teda dojedu že uvidí se stym dá dělat.. (pán dost arogantní, spíš takovech fachnam kterej umí jen tdi...)

Třetí servis... velmi kladná reakce a pán solidní, ptal jsem se ho na nějaké věci ohledně práce a materiálu.

Dělá to všecko z mědi, je s tím lepší manipulace, líp se to tvaruje..atd.

Tak říkám že ok že to tak za týden dovezu...

Asi za dva dny jsem narazil na jednoho mechanika.. přes jednoho kamaráda

Začali jsme se bavit o problému kterej mám..zmínil jsem se o neúspěchu že to nikdo nechce udělat, nacož odpověděl že je to normální že je to ojeb a na starých autech kor oplech se hodně věcí urve ukroutí atd.. je to zarezlí a tak...

Potom jsem se zmíníl o tom pánovi a jeho měděných trubkách...

Nebudu tady psát kolik sprostých slov jsem slyšel...

Měděné brzdové trubky na auto se nesmí dávat

Protože: Měd je měkká a není na takový tlak určena, když je na autě posilovač brzd a auto váží ke dvoum tunám tak je to na prasknutí..

Další věc je že měd je dobrý vodič, takže měděné trubky svádí všeljaké proudy a statickou elektřinu, což je jasné když karoserie je jako kostra auta...

Což má za následek to že po pár letech se měd tak vyžíhá (snad je to správné slovo) proudama že totálně skřehne a normálně při malinkém fyzickém kontaktu se rozdrolí.

Když mě tohle řekl tak jsem na něho hleděl jak koko.t

Žeprý už takových aut s mědí který se sypali na zvedáku měl dost.

Řekl mě dost důležitou věc, což myslím že je pravdou..

Hodně mechaniků a servisů dělá trubky z mědi jen z toho důvodu že se dá perfektně tvarovat,

to je jedniná výhoda.

Jinak cenově je velmi podobná dvoupláštové ocelové trubce.

A že měd nekoroduje? Když tam dám znovu ocel a zkoroduje za dalších 20let tak to z toho auta už budou vyrábět oplí hybridy A co se týče STK tak to neprojde tuplem, potom chudáci kluci natírají mědený trubky černou barvou aby to na stk podruhé prošlo... což mě taky ten mechanik říkal už takový případy měl...

Tak jsem asi po hodině peprné debaty šel domů a hned se čuměl po internetu a na všeljaké recenze a diskuze ohledně brzd v mědi... strávil jsem u toho tenkrát noc a musel sem uznat že ten týpek měl absolutní pravdu, potom jsem se ptal kamarádu co mají čest s stk dekra, odpověd: měd vyhazujem

Abych to zkrátil, Omču jsem nakonec zavezl mechanikovi kterej to dělá tak jak má být tj. ocel.

Za dva dny volal, trochu nasranej že to byla jebačka jak prase že musel všecko odmašlit shodit benzinovou nádrž ale že se to povedlo že mám komplet celej novej zadek. Z dvoupláštových ocel. trubek.

To že byl nasranej jsem plně respektoval... protože 20let stará omega která ze spodu je jedna velká zrezlá kolej.. co si budem povídat.

Mechanik to zvládl fakt pěkně, když jsem se díval na jeho práci tak to bylo jako originál, všecko krásně naohýbané, holendry jak mají být.. super.. za práci chtěl docela málo, tak sem mu dal o něco víc a auto vozím jenom k němu.

Jinak abych jenom nehanil tu měd... ona se může dávat na brzdy.. ale převážně se rve jen na veterány.

Oni ty vetoši nemají posilovače brzd, tudíž tam není takovej tlak a navíc to tam pěkně vypadá a mají minum elektřiny takže tak nedochází k nějakým proudovým tokům. ( byl jsem na srazu veteránu a jeden pán tam taky vykládal o mědi ve veteránech)

Takže tak to je... je to čistě můj názor za kterým si stojím.. kdo má jinej názor tak at první pořádně proštuduje net a nározy kluků kteří už si mědí prošli. A nějaký řeči ve smyslu, už mám měd na autě 3 roky a žádný problém... (benzin taky nehoří dokud se nezapálí)...

Tož tak to je na tom světě

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-05-14 21:59:48

S tím jen souhlasím.

2014-05-14 22:52:04

vojta90: Díky za informace.

1) Tak měd ne...a co ta slitina nikl/měd nebo na 100% ocel? Mám průměr trubek 4,75 mm.

2) Kolik za opravu včetně materiálu chtěl Tvůj mechanik?

3) Odkud je ten mechanik? (Asi Kyjov nebo okolí, jak koukám na Tvůj profil....)

Díky za reakci.

Mně dnes do telefonu doporučený mechanik za práci řekl 2500,- až 3000,-Kč, ale chtěl by podvozek stejně ještě vidět. Každopádně má čas až od 27.5., takže to nechám udělat asi jinde. Uvidíme zítra co řeknou další.

2014-05-16 00:23:09

Výměnu brzd potrubí bych pod třitísíce za auto nedělal i kdybych měl žrát trávu jelikož tak aby ta práce vypadala a fungovala na trubkách nebyla poškozena antikoro uprava spoje netekly trubky vedli kudy mají či alespon adekvátně proti poškození +/- stené vzdálenosti aby nové brzd systémy neměli defekty (u obyč ABS je to ještě fuk) je tak neskutečná mrdačka že to snad ani nelze komentovat. Mno a koupit trubky nahohýbat a naprat na auto umí každý jelito ale jak to pak vypadá jak to pak funguje a co to vydrží je pak věc jiná.

2014-05-27 14:26:37

Tak výměnu brzdového potrubí provedena. Mechanik tvrdil, že stačí vyměnit jen jedno, druhé je ještě ok.

Cena za práci a materiál (trubka-460,-Kč; brzdová kapalina: 300,-Kč; holendr brzdové trubky: 250,-Kč)

Práce 1200,-Kč.

Nevím za jak dlouho to stihl vyměnit, tzn. nevím kolik si počítal za hodinu práce...Každopádně jsem se s ním předem domluvil na tom, že výměna bude i s materiálem kolem 2000,-Kč a to zhruba vyšlo.

Koukal jsem na provedení a tubka sedí. Uvidíme jak dlouho bude sloužit. Materiál potrubí je ocel, nic jiného

prý nepoužívá.

2014-05-27 17:11:41

roman13: Tož to vidíš - Pavel zaplatil za celý auto cca 4.500 a ty za půlku taky zhruba polovinu, nemáte si co vyčítat... Hlavně ať ti to brzdí (a jezdí)!


Odpovědět

1  2