Fórum - Téma


C20XE...pomoooc!


Fórum Astra F C20XE...pomoooc!

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra F  |  Naše vozidla2015-04-28 09:39:26

Zdravím všechny opláky,

Pánové Můžete mi někdo poradit prosím

Mám astru GSI původně jsem tam měl 8V motor s elektronikou Motronic 1.5 po určité době a jelikož to byl vždy můj sen mít "ostré GSI" jsem koupil C20XE z cali s komplet elektrikou i ŘJ. Motronic 2.5

Začal jsem skládat motor prošel GOčkem a šup s ním do auta...

elektriku jsem začal zapojovat neměl jsem problém až došlo na konektory u řj kde je i relátko palivového čerpadla.

Ze začátku nevrčelo čerpadlo vůbec po chvíli práce s multimetrem a prostudování pár schémátek jsem to zapojil podle schématu 16V....no ale k věci

Benzín tam jde,Jiskru to hází ale ne a ne chytnout.....

Zkoušel jsem cívku a Jednotku dát do druhé astry taky s 16V a vpohodě tam vše šlapalo...takže mám podezření na Kabeláž v motorovém prostoru nebo na tu v kabině pod palubní deskou..neví někdo prosím jaké jsou v tom rozdíly..pročítal sem všecky možné foora...v anglii o tom hodně kluci mluvíí ale zas tak dobrej na angličtinu nejsem a některým "slengovým" označením nerozumím...tady v čr to vždycky borci obkecaj že spojíš pár drátů a je to..ale jakých? jsem z toho na prášky už týden mi to stojí na tomhle problému..čerpadlo tlačí 2.5 baru tlak dobrý...svíčky hážou,benzín tam je ale ne a ne chytnout...všecky čidla proměřeny a OK....Kostry to samé všecky projíté..už si opravdu nevím rady..jediné co mi tam nehraje je to zapojení u toho relátka pal.čerpadla to se mi zdá nějaké divné...XE tam mělo 3konektory (něco z toho je na klimu a takové pytloviny) NEčko tam mělo taky 3 ale jiné...zkoušel jsem propojit barvičky na barvičky ale bojím se si s tím moc hrát at to neodpálím když by bylo něco jinak..prosím jestli někdo tohle dělal může mi pomoct?

předem všem mockrát děkuju za odpověĎ

2015-04-28 09:49:27

měřil si napětí na tom relátku při startu ? Je možný že si se sice napojil na napájení ale né všechny +12V fungují i při startování.

Nevím jestli -12V pol na rele čerpadla je stejný jako na NE , kde ho spína ŘJ ( není to tedy obič kostra ). Zkus relé napevno propojit přímo z baterky (+ i - ) jestli to chytne , aby si se od něčeho mohl odpíchnout.

2015-04-28 10:50:25

ok dnes vyzkouším díky za tip... :)

2015-04-30 14:14:35

Tak Relé na pevno z baterky propojeno...problém stále trvá....:/ zkousel jsem i druhé rele a nic....netuším co by to mohlo byt....

2015-04-30 14:42:18

Tak pokud si rele dal natvrdo a čerpadlo skutečně jede stále , tak pak ŘJ nevstřikuje benzín ( nespíná vstřikovače ) Myslím že by tam ještě mělo být relé na napájení vstřikovačů. -pol pak opět spína ŘJ motoru na základě informace z čidla klikovky.

Tak změř jestli je +12V na konektoru vstřikovače , nebo tam připoj žárovečku (12V) a zkus startovat , jestli bude blikat.

2015-04-30 17:00:23

Otázka je jakého ročníku byla dárcovská Calibra ale obecně si myslím že všechny 16V motory mají ECU s immobilizérem.

2015-05-01 01:27:25

Dárcovská Cali byla rok 94...netuším jak s tím immo jestli to měla nebo ne....ja na astře nemám,kamarád co má taky astru 20XE immo taky nemá takže nevím co a jak..co by to zahrnovalo pokud nemám původní klič z Cali tak jsem asi v pr....že?

jinak zítra zkusím to relátko od těch vstřiku ..respektive zkoušečkou ty vstřiky....nevim kde bych měl to rele hledat...v pojistkovce nic takového není..jedině v motorovém prostoru..tam jsou dvě relátka a pojistka....může to být ono?

2015-05-01 09:20:00

číslo rele ti neřeknu , už si to nepamatuju , vim ale že po zapnut klíčku sepne relé a pustí +12V na vstřikovače. Na vyzkoušení ti postačí žárovečka , třeba z parkovaček. Myslim že by mělo být tam u motoru. Nejsem si jist tim imobilizerem , ale myslím že imo mají auta až od r.v.95 , jesli původní cali neměla kroužek kolem spínačky ( čtečka chipu ) tak imo neměla. Proměř ty vstřiky , ať víme jesli ti tam nejde napájení , nebo kostra ( tu spíná ŘJ.). Kdyby ti tam nešlo jen +12V klidně na zkoušku natáhni na ně z baterky a vyzkoušej.

2015-05-01 10:41:54

breathlless: žárovičku vyzkouším,Ten imobilizér si myslím taky že opláci to dávali až od roku 95.Podle toho co jsem vše měl tak nikdy nic nemělo imobilizér ale můžeme se plést...kdyby immo byl tak odpojuje nejčastěj čerpadlo...a to mi vpohodě vrčí.takže pak by mohl odpojit jedině vstřiky no jdu to zkusit...prší mi tu sice na hlavu teď ve zlíně a nemám auto v dílně takže je to trochu nanic... ale jdu na to

2015-05-03 02:49:27

Věc se má zatím takhle,Žárovička bliká jak o život,nicméně vytáhl jsem dnes jen pro kontrolu svíčky...a byly ulété všecky jak panáky v narvané hospodě....zkoušeli sme zda hažou jiskru a hážou hooodně nahodile..motor se 10x protočí a svíčka hodí jiskru..to je přece špatně ne?....přitom svíčky jsou nové...chtěl jsem se mrknout rovnou na rozdělovač,napadlo mě čidlo na klikové hřídeli že by dávalo špatný signál pro řj....předstih a tak ještě...no ale měli jsme menší incident s baterkou která asi tak intenzivní nabíjení vybíjení co zažila za poslední týden nevydržela a vyletěl na ni kontrolní špunt ze sklíčkem...nešťastně trefil kamaráda který byl zrovna skloněný nad motorem. takže směr ambulance..naštěstí je vpohodě má podrážděné jedno oko.... takže zítra nová baterie a hlavně ten rozdělovač zkontrolovat...pak už snad jen to čidlo...jak to vše projdu napíšu sem ať kdyžtak můžeme bádat dále..zatím moc díky za příspěvky...

2015-05-03 11:53:51

snímač kliky zkontroluješ bud diagnostikou , nebo osciloskopem. Jinak neni šance jak zjistit jeho 100% funkci. Jinak jisru by to mělo hodit samozřejmě každou druhou otočku Na cívce jsou 3 kabely. Silný vysokonapěťový , jeden napájecí +12V a jednen pro spínání ŘJ. (opět -12V) tys měl sundanej rozdělovač ? Předpokládám že kabeláž na svíčky máš ve správném pořadí.

2015-05-03 13:31:43

Rozdělovač nebyl dole, snímač kliky mám možno vyzkoušet z druhého auta.. kabely jsou ve správném pořádí..akorát se jdu v tom vrtat tak zas večer přidám nějaké novinky zatím díky :))

2015-05-03 14:30:02

Tak auto už naskočilo,vyčistili se svíčky ,rozdělovač,vyměnil se kabel od cívky na rozdělovač a auto jede...díky všem zůčastněným za rady a pomoc ...

2015-05-03 17:42:06


Odpovědět