Fórum - Téma


Brzdové vedení - pravé zadní kolo


Fórum Meriva Brzdové vedení - pravé zadní kolo

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Meriva  |  Naše vozidla2016-04-03 20:57:25

Ahoj kluci,

potřeboval bych prosím poradit ohledně výběru správného dílu - řeším výměnu brzdového vedení pravého zadního kola.

O co jde:

Auto bylo na STK a tam si všimli, že kovová brzdová trubička, která vede k pravému zadnímu kolu slzí. Problém je v místě zhruba uprostřed auta, kde je bílý plastový úchyt kovového vedení ke karoserii auta.

Podrobněji:

Když mám auto na jámě a stojím za ním - (tedy strana řidiče je po mé levé ruce a strana spolujezdce po pravé straně), a zároveň jsem zhruba na úrovni zadní nápravy, tak brzdové vedení přichází zleva zespodu, celé vedení pod autem je zhruba ve výšce prahu a pak za palivovou nádrží směrují trubičky brzdového vedení nahoru. Trubička pravého kola je napojena propojkou na trubku co přichází zespodu a je připojená už vlevo, je to v místě kde jsou trubičky ohnuté nahoru. Po napojení pravá trubička stoupá ještě kousek (10cm) společně s trubičkou pro levé kolo a pak směřuje vodorovně doprava po šířce celého auta. Pak je zahnutá do pravého úhlu, vede dozadu a dál jde zase dolů až nad kolo a na konci je gumová část. (nejsem si 100% jistý jestli to tam někde není rozdělené ještě na více dílů, pokud tam je nějaká propojka a dělí se to na dvě části tak bude velmi blízko kola, kam jsem neviděl).

No a já bych prosím potřeboval poradit, jestli nevíte, který díl to je.

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-04-03 21:41:57

jirir001: Díl trubky stejně nekoupíš, toto se vyrábí přímo z metráže. To znamená vyndat vadnou část vedení a podle ní natvarovat novou trubku z metráže. Šroubení (pokud jsou původní ještě použitelné) se nasadí na trubku a poté se přípravkem rozlisují konce trubek na požadovaný tvar. No a nezbývá než nový celek namontovat zpět na auto odvzdušnit brzdy a dál jezdit......

V katalogu ani ty dlouhé trubky od předu dozadu nejsou, jen ty co popisuješ....

http://www.partsbase.org/...12-brake-pipes-and-hoses/

2016-04-14 09:00:06

jirir001: Ahoj, taky mě s tím vyhodili z STK, prý jsou ty trubičky shnilé, přitom je to nějaký hliník nebo co, Nechal jsem si to udělat z metráže, jak radí Kopejda a mám klid.

2016-04-14 18:48:43

Díky kluci, taky jsem to vyřešil "výrobou trubky na míru". Nechával jsem to dělat v servise a měnila se jen ta pravá zadní. Cena v Ostravě je 1362,- se vším (trubka, koncovky, naohýbání, práce na přehození, odvzdušnění, nová brzdovka). Neříkám že bych to nezvládl vyřešit sám a levněji, ale zrovna u té zadní trubky, která jde napříč bych se dost nadřel. Jediné co mi na servise vadilo je, že oni v servisních prostorách kouří a v autě to pak smrdělo. Jinak asi ok - snad to udělali dobře.


Odpovědět