Fórum - Téma


brdzy OMEGA B 2,5TD


Fórum Omega B brdzy OMEGA B 2,5TD

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2010-01-05 10:23:58

Pic kluci, přibržďuje pravé zadní kolo, nevrací se pístek (brzd. váleček) tak chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemáte někde doma nebo nevíte nějakou adresu na netu kde se dá koupit.

Pište na mail :pitbulls@seznam.cz

díky

2010-01-09 06:19:33

ten valeček oprav

2010-01-09 14:56:56

Neni třeba netu, první obchod s autodílama a tam budeš chtít sadu těsnění na zadní brzdič na tvůj model, celej brzdič prostě vyndáš, pístek vypáčíš *!, vyšištíš ten burdel, nasadíš nový těsnění a prachovku, doporučuju to všechno pořádně vyčistit a taky pořádně vydrbat styčný plochy pro destičky (ty tyčky co je držej doporučuju nový) a šup s nima zpátky ... a odvzdušnit.

*! - asi takhle, prostě nejdřív vyndáš destičky, někdo ti našlape brzdu až oba ty pístky vylezou, ale ne tak aby sevřeli kotouč, prachovky servi dolu hned, ať vidíš kdy se objeví zápich na pístku pro těsnění, dál už bych nešlapal, bude to voser, půlka věcí nepude povolit, ale když ti vázne pístek nemá cenu to odfláknout. Doporučuju zrovna koupit odvzdušňováky a možná udělat obě strany, pak ti totiž bude brzdit jedna strana víc a i když je to zadek, tak na sněhu by to mohlo dělat neplechu. Možná ne když je tam ABS, ale když už se s tim budeš dělat ...

2010-01-09 22:26:51

Taky si myslím,že se mají dělat obě strany.Jedna pak brzdí úplně jinak.Náhodou půjdeš na STK a co ? Nic vyhodí tě.


Odpovědět