Fórum - Téma


blokace brzd za jízdy


Fórum Antara blokace brzd za jízdy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Antara  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2007 Antara I 2.0

5 fotek  |  55 diskuzí  |  1 otázek

Výkon motoru 110 kW (150 PS) při 4000 ot./min. Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 991 ccm (121 cui), 4-válec, Řadový, Z20S.


1  2  3

2014-02-28 01:16:47

Dobrý večer,vlastně půlnoc. Mám problém s blokací brzd během jízdy.Než začala blokace brzd tak prvním problémem bylo,že při jízdě a i vypnutí motoru zůstala rozvícená brzdová světla. Byla jsem v servisu a údajné šlo o zasekávání brzdového spínače z důvodu nějakého kaménku..Neměnil se,protože byl po vyčištění funkční.No jo,ale za dva dny při jízdě najednou začalo auto samo brzdit. Opět do servisu a že je to tím,že byla špatná brzdová kapalina.Byla provedena výměna cca.3x,s tím aby tam nebylo nějaké znečištění. a zároveň bylo opraveno ložisko-náboj levého př.kola.Za dva dny po této opravě jsem jela na služební cestu tam 390 km- vše v pořádku,během jízdy jsem párkrát vyřadila rychlost,abych se přesvědčila zda opět nepřibržďuje a to samé i při zpáteční cestě opět 390 km a vše OK.Když jsem přijela do místa bydliště,zastavila jsem u obchodu u kterého jsem při zastavení použila ruční brzdu. Při odjezdu z parkovacího místa vše Ok nic nebrzdilo.Po ujetí cca 2km,při příjezdu ke garáži se opět brzdy zablokovaly.Druhý den opět do servisu,kde tedy byla kontrola ruční brzdy- s výsledkem že bude zřejmě nutné udělat výměnu brzdových lanek,ať tedy zkouším nyní jezdit a ruční brzdu nepoužívat.Zároveň udělali v servisu vyvážení kol,jelikož při vyšší rychlosti začal hrozně vibrovat motor. 10 dnů jsem jezdila,ruční bzdu nepoužívala a vše bylo v pořádku.Včera jsem jela opět na služební cestu,ale bohužel nedojela. Musela jsem se vrátit,jelikož při 100km rychlosti,se opět rozkmital volant po ujetí cca 30km..Při cestě zpět,jsem navštívila jiný servis,kde opět udělali vyvážení všech kol,a bylo zjištěno,že to dělalo špatně vyvážené pravé kolo. Cesta domů z pneuservisu bez problémů,při vyšší rychlosti žádné kmitání,žádné brždění. No jo,ale dojedu domů,500 m od domu se opět u auta blokly brzdy. Takže manžel sundal postupně všechny kola a zablokované bylo opět levé přední. Už fakt nevím,poradíte mi prosím? Moc děkuji

2014-02-28 09:01:22

Pokud se z jistotou vi, ktere kolo brzdi a je trvale jen to jedno, tak sundat brzdic a poradne se podivat, jestli se pistek vraci volne. Muze se zasekavat, mit skriplou manzetu nebo to muze byt vyrobni zmetek.

Predpokladam, ze brzdovky neni nad miru ( aby se pri zahrati mela kam v nadobce roztahnout )

2014-03-01 13:34:34

stepo: Díky za radu stepo. Včera se opět zabrzdilo-tentokrát všechny 4. Co jsem nyní zpozorovala je to,že při jízdě a nutnosti přibrždění normálně brzda př.4x funguje a při 5 pokusu o přibrždění je pedál brzdy natvrdo nahoře. No a za chvílí na to se auto samo přibržďuje.Takže stačí zastavit,chvíli počkat,párkrát sešlapnout brzdu a vše je zase OK. Už to nikdo nechápe.Během jízdy se neobjeví vůbec žádná kontrolka,že by něco bylo s autem a dneska jsem byla v servisu a ani na diagnostice se žádný problém neukázal.

2014-03-01 17:16:02

Opravdu neni v nadobce brzdovka az po vrch ?? ( nesmi byt nad rysku max )

Tohle diagnostika nezjisti...navic to vypada spis jako problem mechanicky nebo hydrauliky jako takove...

2014-03-01 19:18:18

Ne není,je mezi ryskou max a min. Na té diagnostice to i ukázalo,že co se týče množství brzdové kapaliny je v pořádku.. Dnes jsem jezdila celý den a vše bylo v pohodě.Je to prostě začarovaný. V pondělí jedu opět do servisu,budou znovu odvzdušňovat.Co je i tak trochu zajímavý,že brzdovku měnili před 3 týdny a dneska už nebyla tak světlá jak má být.Jinak děkuji moc za rady,jsem už z toho a je mi

2014-03-06 22:36:13

Zkopírováno z nově založeného vlákna v Poradně, jež zároveň mažu z důvodu duplicity, děkuju za pochopení.

Poradna - Autoservis

blokace brzd |

30 minut, 50 sekund

tadeas

Dobrý večer. Mám problém s blokací brzd během jízdy.Než začala blokace brzd tak prvním problémem bylo,že při jízdě a i vypnutí motoru zůstala rozvícená brzdová světla. Byla jsem v servisu a údajné šlo o zasekávání brzdového spínače z důvodu nějakého kaménku..Neměnil se,protože byl po vyčištění funkční.No jo,ale za dva dny při jízdě najednou začalo auto samo brzdit. Opět do servisu a že je to tím,že byla špatná brzdová kapalina.Byla provedena výměna cca.3x,s tím aby tam nebylo nějaké znečištění. a zároveň bylo opraveno ložisko-náboj levého př.kola.Za dva dny po této opravě jsem jela na služební cestu tam 390 km- vše v pořádku,během jízdy jsem párkrát vyřadila rychlost,abych se přesvědčila zda opět nepřibržďuje a to samé i při zpáteční cestě opět 390 km a vše OK.Když jsem přijela do místa bydliště,zastavila jsem u obchodu u kterého jsem při zastavení použila ruční brzdu. Při odjezdu z parkovacího místa vše Ok nic nebrzdilo.Po ujetí cca 2km,při příjezdu ke garáži se opět brzdy zablokovaly.Druhý den opět do servisu,kde tedy byla kontrola ruční brzdy- s výsledkem že bude zřejmě nutné udělat výměnu brzdových lanek,ať tedy zkouším nyní jezdit a ruční brzdu nepoužívat.Zároveň udělali v servisu vyvážení kol,jelikož při vyšší rychlosti začal hrozně vibrovat volant.. 10 dnů jsem jezdila,ruční bzdu nepoužívala a vše bylo v pořádku.Včera jsem jela opět na služební cestu,ale bohužel nedojela. Musela jsem se vrátit,jelikož při 100km rychlosti,se opět rozkmital volant po ujetí cca 30km..Při cestě zpět,jsem navštívila jiný servis,kde opět udělali vyvážení všech kol,a bylo zjištěno,že to dělalo špatně vyvážené pravé kolo. Cesta domů z pneuservisu bez problémů,při vyšší rychlosti žádné kmitání,žádné brždění. No jo,ale dojedu domů,500 m od domu se opět u auta blokly brzdy. Takže manžel sundal postupně všechny kola a zablokované bylo opět levé přední. Druhý den opět opět problém.Po ujetí 30 km opět blokace všech kol.. Po zaparkování a vypnutí motoru se párkrát šláplo na brzdový pedál a auto se odbrzdilo.Dva dny jsem dělala testovací jízdu a vše OK. Dnes byla provedena výměna brzdových lanek.Jedno bylo pohyblivé a druhé úplně ztuhlé. Přijedu ze servisu domů,zajedu do garáže a opět se bloklo Párkrát se sešlápl brzdový pedál a vše je zase OK.Co jsem vypozorovala je to,že cca při 4x přibržďování pedál v pohodě a při následném dalším přibržďování je brzdová pedál úplně natvrdo nahoře.

Už nevím co dál.Poradíte mi.Děkuji moc

Jěšzě jsem zapoměla napsat,že při připojení na diagnostiku pc hlásí že není nikde žádná chyba,vše je v pořádku.A ani na palubní desce se nezobrazí žádná ikona o nějaké chybě.

Model: Opel Antara I

2014-03-06 23:06:37

Tuto zprávu jsem zkopírovala z toho důvodu,že když jsem poprvé žádala o pomoc,tak jsem tento příspěvěk dala jako první do poradny autoservisu a pak ještě jednou do fora. Dneska jsem se dívala jestli mi někdo z toho autoservisu odpověděl a nic jsem v mých příspěvcích poradny-autoservisu neměla.Tak jsem si myslela,že jsem to v poradně autoservisu vymazala.Poradíte mi nějak?

bad64  
2014-03-07 09:02:36

tadeas: Nevím zda poradím dobře,ale zaměřil bych se na hlavní brzdovou pumpu možná je v ní nějaká nečistota nebo mi připadá,že špatně přepouští zpět kapalinu tudíž se tlakuje.

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-03-07 20:32:49

tadeas: Jestli jsou brzdové třmeny v pořádku, tak bych zkontroloval hadice, které vedou od třmenů do vozu. Možná si někdo vzpomene že kdysi na škodovkách byl podobný problém a mohla za to hadice ve které se odloupl kousek gumy a při zpětném toku brzdové kapaliny to fungovalo jako zpětný ventil - znemožnilo to vracení kapaliny po uvolnění pedálu brzdy zpět do nádobky. Jestli budou hadice OK, pak to může způsobovat chybná funkce ventilů jednotky ABS/ESP, výměna bude dražší záležitostí.

2014-03-07 22:17:42

Míla-bad 64 Moc děkuji za radu. Dneska jsem jezdila a bez problémů.Uvidím následující dny a pak se ozvu. Váš názor sdělím automechanikům. Ještě jednou díky a přeji hezký večer

2014-03-07 22:21:05

kopejda: Moc děkuji za radu. Dneska jsem jezdila a bez problémů.Uvidím následující dny a pak se ozvu. Váš názor sdělím automechanikům. Ještě jednou díky a přeji hezký večer

bad64  
2014-03-08 09:08:28

tadeas: Ještě mne napadlo když zvrdne pedál že by to mohl dělat špatný posilovač s pumpou.

2014-03-14 23:31:47

Míla-bad64,Colommbo,Kopejda- jak jsem slíbila,odepisuji. Tak je to v háji. V Německu a i zde v Čechách potvrzeno,že je to ABS,což představuje opravu 73tisíc. Bomba co? Ale nejsmutnější na tom je to,že dokonce Opel stahoval Antary do servisu právě vůli tomuto problému před rokem. Já mám Oplíčka teď v dubnu rok a bývalá majitelka se tímto předvoláním vůbec nezabývala protože věděla že auto bude prodávat,kdyby alespoň dala vědět co? Tak Vám všem moc děkuji za rady,je vidět,že ještě se najdou tací lidé,kteří se snaží poradit.

bad64  
2014-03-15 07:54:33

Jedině co mohu poradit snad to jde udělat prostě nechat ABS deaktivovat v servisu nemuselo by to stát tolik peněz a jezdit bez ABS.

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-03-15 09:54:50

Zkusil bych poptat vrakoviště opel, třeba se najde nějaká rozbitá Antara....... Jednotku jsem našel na francozských stránkách za cca 2600 €. Bude se to hledat těžko, je celkem 8 druhů jednotek ABS na Antaru. Bude potřeba nějak ze stývající opsat číslo GM ze štítku, viz katalog:

http://ecat24.com/catalog/part/1/3/382/4314/12626/

Pak zkusíme pohledat po světě.....

Odkaz na opravnu (zajímavé stránky) http://de-en.kfzpix.de/opel/opel-antara/index.php

2014-03-15 21:33:23

kopejda: moc za rady. už jsem zapátrala po jedné Antaře na odpis v Německu.Tady v Oplu mi mechanik vytiskl všechny druhy jednotek ABS a hlavně i tu,která je na můj Opel,takže vím jakou tam mám mít.Teď čekám na odpověď z Německa zda to číslo souhlasí.Jinak nové mají 10ks na skladě za cenu 2400 eur, a to rozhodně se mi nechce platit.Děkuji i za odkazy na stránky. Jinak i zde v Čechách jsem našla firmy kde je repasují,tak nevím jak vše dopadne.Každopádně se ozvu a ráda přijmu pomoc při hledání.Díky díky díky

2014-03-15 21:39:53

míla-bad64: No o tomhle jsem také už přemýšlela,ale bojím se toho. Kdyby se na svolání do servisu ohledně ABS na to nevykašlala bývalá majitelka,bylo vše v pohodě.Bylo to víc věcí co nenechala udělat,ale to jsem včas zachytila. Tak uvidíme

Venca49  
Václav
2014-03-15 22:03:17

tadeas: Já bych to viděl na zatejení vady na vozidle od bývalé majitelky.Jde o brzdy a o svolávací akci,která se nechá dokladovat.Tím,že se nedostavila a zatajila defakto vadu,je to na právníka.Měla by se podílet na odškodnění závady. Je to můj názor a nemusí být správný,ale za pokus by to stálo.

2014-03-15 22:15:34

Venca49 O tomhle jsem také přemýšlela.Ale v Oplu mi řekli,že to záleželo na ní jestli bude reagovat.Myslím si,že by bylo asi i téžké jí dokázat,že nějakou poštu ohledně svolávací akce obdržela.No uvidím,ještě se poradím.

Venca49  
Václav
2014-03-15 22:24:51

tadeas: Já bych jí hnal na pranýř,pot...u jednu Tady jde o nebezpečnou zatajenou závadu,jde o životy lidí.To dokázání by šlo,že jí to odeslali,ale že to dostala je tvrzení proti tvrzení.Tak nevím....


Odpovědět

1  2  3