Fórum - Téma


Autorizovaný servis versus neautorizovaný


Fórum O článcích Autorizovaný servis versus neautorizovaný
Veselik  
Jiří Veselý
2013-09-15 10:12:56

Přátelé kamarádi. dostala se mi do ruky informace o tzv. Blokové vyjímce. Spoustu lidí nezná odpověď na často kladenou otázku, zda se musí s novým autem do značkového servisu či nikoliv.

Tady vkládám naskenované informace:

2013-09-15 10:52:32

veselik: Děkujeme za osvěžení paměti! Rozhodnutí je, samosebou, věcí každého soudruha, dovolím si jen několik osobních přípodotků týkajících se ale jen případných oprav, ne běžných věcí jako výměna oleje apod. :

1. jako pravověrný skeptik si v dnešní době nedělám přílišné iluze o "kvalitě práce" a přístupu servisů auto- i těch neautorizovaných (čest světlým výjimkám! )

2. s dodržením podmínky použití dílů v kvalitě odpovídající originálu by neměl být až takový problém, narozdíl od užití příslušných pracovních postupů neautorizovaným servisem - dokážu si dobře představit přístup mekánika "jo, jasně, přivezte to sem, já se na to mrknu", popř. "já vám to udělám". Otázkou však zůstává jak... Při opravě či údržbě v autorizáku je v případě následných nesrovnalostí a rozepří zákazník svým způsobem krytý...

3. zásadní věcí v souvislosti s opravami v rámci záruky zůstává placení - bude i "obyčejný" servis měnit díly a dělat práci zadarmo...?

Summa sumárum - kdybych si někdy pořídil nový auto (jakože jsem to nikdy neudělal a, jak se znám, asi nikdy ani neudělám...), tož v průběhu (zákonné) záruční doby bych se (už pro klid své duše - v případě sporů je sice důkazní břemeno na straně výrobce (čeho?), ale známe své pappenheimské...) obracel raději na servis autorizovaný.

Veselik  
Jiří Veselý
2013-09-15 11:10:53

colommbo: Jirko, ve své podstatě to co píšeš je logické. Já osobně mám v úmyslu min. po dobu 2 let, co je auto v záruce a na leasing, navštěvovat autorizovaný servis.

Zkušenost druhá se služebním autem je, že od nového se dává na garančky do neautorizovaného servisu a cena je nesrovnatelná. Řešil jsem s nimi i reklamační opravu a vzhledem k tomu, že servis patří do sítě AutoTIP, jsou schopni vyřešit i toto. (jakým způsobem si oni nechají proplatit jejich náklady na opravu už jsem dále nepátral).

Bohužel je dnes taková doba, že autorizovaný servis není zárukou kvality. Mít po ruce šikovného kamaráda garážovníka je mnohdy mnohem lepší.

2013-09-15 12:00:59

veselik: Ano, souhlasím. Mít dobrýho servismana ať na služební nebo soukromý auto je dneska klika a výhra, to je totéž jako dobrý zubař nebo gynekolog...


Odpovědět