Fórum - Téma


Automatické otevírání kufru Omega sedan


Fórum Omega B Automatické otevírání kufru Omega sedan

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2014-09-05 08:18:58

Ahoj, jenom otázečka ...zkoušel někdo tady nebo viděl někdy někde nějákým způsobem vymyšlené automatické otevírání a nejlépe i zavírání kufru u sedanové Omegy jako to mají např. modely Audi, BMW apod.? ...například třeba právě z nějákého takového auta předělané na Omegu nebo jiný způsob?

2014-09-05 10:31:19

@ Davekosik:

Joooo to se tady resilo nekolikrat. Delalo se to do ameriky verze - Cadillac Catera. Ale nejak si uz nepamatuju, jestli se to nekdo pokousel ze statu sem nejak dostat nebo ne.

Jinak nejaky bastly bych nedoporucoval, ten zadni dekl je dost tezkej a opravdu nechces, aby az se naklonis do kufru te to pretahlo po hlave.

2014-09-05 10:50:46

beawer: já to zkoušel hledat tady ale teda o tom, že se to do Catery dávalo sem nenašel ani zmínku no i tahle informace mi možná pomůže ...já to měl tak něják vymyšlený pomocí dvou mechanismů z el. stahování oken, jen je tam pár zádrhelů jako:

  • nevím jestli to vůbec utáhnou 2 motorky oken (ale myslím, že by to zvládly)
  • zabralo by to trochu místa v kufru
  • spadnout na hlavu by mi to nemělo ze dvou důvodů ...jelikož to bude stále spojeno přes ozubený mechanismus což s sebou ovšem přináší ten problém, že kdybych měl např. odpojenou baterku tak kufr asi neotevřu ...druhý důvod je ten, že by panty i tlumiče stále zůstaly původní a funkční
  • no a v neposlední řadě na to nejsem dostatečně vybavenej svářečkou a podobně

2014-09-05 19:16:12

davekosik: zajímavá myšlenka

Vím že s motorkama z oken by to šlo ale podle mě moc složitý na stavbu, konstrukci spolehlivost zásahu do vozidla..

Co třeba skusit tam dám místo těch "tlumičů" na dveře kufru, nějaký písty ovládaný tlakem vzduchu tam a zpět.

Nějakej malej zásobník vzduchu s el motorkem schováš, jen natáhnout šikovně hadice, nějak to ovládat přžes relátko a hotovo. A na hlavu ti to nespadne, je tam nějakej ventzil kterej drží tlak....

Je to čitě můj názor

V práci máme mašinu která má milion pohyblivých částí a není tam jedinech el.motorek, všecko co se hýbe je přes vzducha relátka a nějakou ŘJ (v tvém případě by stačil jen spínač na tok vzduchu)... a pracuje je to s 0,001 přesností. Tak myslím že na kufr by to šlo taky

2014-09-05 19:31:13

vojta90: jj bylo by to složitější na realizaci a proto to zůstane jenom a pouze na úrovni myšlenky :-D

nicméně jsem dneska v práci pátral a pátral po internetu a jako nejjednodušší východisko se mi jeví něco takového http://bazar.automedik.cz/AMD6469129944/bmw/5-e61 ...přizpůsobení na Omegu nebo víceméně na jakýkoliv sedan si myslím nebude až taková práce ...víceméně už je to hotové jen si pohrát s el. zapojením a ukotvit to

2014-09-07 16:07:10

Já jsem už o tom přemýšlel. A nejjednodušší a nejspolehlivější by bylo použití hydromechaniky z nějakého jiného auta. Jen jsem už nějak nepřišel na to, jak vyřešit samotný¨zámek, aby se to po zavření samo dovřelo.

Ve výsledku stačí najít auto, které má stejně dlouhé vzpěry a podobně těžké víko kufru.... a pak vyřešit ten zámek.

Ještě trošku mimo téma, vyměnil jsem vzpěry za nové a víku stačí pomoci asi do poloviny otevření a zbytek už zvládnou vzpěry. Jen k zavírání je potřeba trošku více síly než s těma starýma (otevřené drželo, ale byly už takové olítané a měkké).


Odpovědět