Fórum - Téma


Auto nestartuje blíka ikona motoru.


Fórum Omega B Auto nestartuje blíka ikona motoru.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2011-06-30 16:47:11

Ahoj,

předem upozorňuji, že nevím o autech moc, ale budu se snažit popsat můj problém.

Typ auta: Opel Omega Caravan 2.0 16V ročník 1995

Už je to 14. dní co jsem dojel na místo určení, ale zpátky jsem již neodjel a nevím proč. Stalo se mi toto: Před nastartováním auto se mi rozdělil klíček na dvě půlky a druhá mi zůstala v kapse, čehož jsem si všiml, až po neúspěšném nastartování. Start vypadal takto, auto chytlo, ale pak hned zhaslo. Od té doby už jen bliká ikona motoru a nezhasne. I když zkusím přesto motor nastartovat, tak si myslím, že motor se točí, ale nechytne. Odvezl jsem tedy auto do Servisu za spolupráce kamaráda a čekal jsem, že se na něco přijde. Nic na diagnostice se jim žádná chyba neukázala, zkontrolovali kabely a různé věci okolo a na nic nepřišli a to tam to auto mám 14. dní. No a teď si ho mám vyzvednout a nevím co dál. Nevím, jestli to pomůže či to nějak souvisí, ale stávalo se mi tak měsíc, že jsem jel a auto táhlo, ale jakoby se zastavilo na stejném výkonu a nechtělo jet víc a to trvalo třeba 2-4 vteřiny a pak buch a auto vystřelilo jak raketa. Bylo to jak při jízdě, tak při startu na semaforech.

Nějaké nápady či rady co by to mohlo být? Nevíte o dobrém servisu v Praze? Jsem z Prahy 8 a nevím, jak někam auto dostanu, jelikož bez startu nejde nic ani posilovač a moc nešlapou brzdy, ale i tak risknu být odtažen někam, kde by mi mohli pomoci.

Předem se Vámomlouvám za amaterizmus popsání problému, ale budu rád za každou radu.

2011-06-30 17:23:19

he he he ten servis by mě zajímal no ale nebudu soudit před bojem ještě nevím vše. Co prohledat dokonale kapsu kde se klíček rozpůlil a najít čip imobilizéru?? No nebo jinak rozpul ten klíček a podívej se zda máš v klíčku čip je to toto jsou u opela tři typy nevím který máš a ten prst je tam aby jsi věděl jak je to velký to co hledáš

2011-06-30 19:53:19

Zdravím, kolega "Hansdob" má naprostou pravdu Zřejmě jsi ztratil čip! To samé se stalo známému u Corsy. Spadl mu klíč na zem, rozletěl se na dvě půlky, tak ho složil a šel pryč. Druhý den ráno už auto nenatočil! Musel sehnat čip a spárovat to!

2011-07-01 08:55:53

Ahoj, díky za radu. Jak je to těch 14. dní, tak určitě žádný čip již nenajdu. Mám dotaz. Mohu použít bez problému náhradní klíček a nemusím to vůbec párovat? No je zajímavé to, že při diagnostice se jim ten klíček spároval a nic nestalo. (Takhle mi to řekli). Mám dotaz. Je možné, že by byly tak hloupí a na tohle v servisu nepřišli, diagnostika jim ukázala prd a nějaký chlápek z Oplu co tam přišel, na nic také nepřišel:o))) To jsem je na to ještě upozornil, že se mi před startem rozpadl klíček.

Myslíte, že to bude ono? Nebo by to mohlo být něco jiného?

2011-07-01 09:34:43

Chci se omluvit za mystifikaci, ale měli jste pravdu, je tam čip, který vypadá takto.(viz odkaz: http://www.autokluc.sk/in...=com_virtuemart&Itemid=97)

Napadlo mě, že tedy na Vaše rady vyzkouším tento druhý klíče a šel jsem do servisu a výstup je takový to:

Při vložení klíčku, svítí neustále kontrolka motoru, baterky a oleje a po strčení klíče se ani nehne ručička paliva. Vypadá to, že mi udělali nějaký restart, jelikož je tam změněné datum. Vím určitě, když jsem to tam před 14 dny vezl, blikala ikona motoru a palivo se ukazovalo.

Jinak zkusil jsem startovat i přes svítící ikony a točí se, ale nechytne. Jinak původní klíče jsem nemohl zkontrolovat, jelikož byl zamčený kanci.

Nenapadá Vás, co by to mohlo znamenat? Není potřeba klíče nějak přihlásit? Nemám něco ještě vyzkoušet?

!!Auto vyzvednu v úterý ze servisu!!


Odpovědět