Fórum - Téma


Auto mi po deseti minutách chcípne za jízdy


Fórum Vectra B Auto mi po deseti minutách chcípne za jízdy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1998 Vectra B 2.0

4 diskuzí  |  1 otázek

Výkon motoru 100 kW (136 PS) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 998 ccm (122 cui).2016-09-04 15:53:15

Zdraví, snad bude někdo tak hodná a poradí. Před týdnem jsem nemohl nastartovat (Vecta B 2.0i, po pár pokusech naskočila, myslel jsem, že by to mohla být baterka. Ještě ten samý večer znovu nešla nakopnout, poté se mi to podařili, ale po zhruba deseti minutách mi chcípla. Nechal jsem jí odpočinout, v pohodě nastartoval, dojel jsem domů, kde mi to znovu chcíplo (znovu po zhruba po desetiminutovém intervalu).

Ptal jsem se známých, nejčastěji jsem dostával odpověď, že by to mohlo být čerpadlo (je to benzin).

Ale napadlo mě, zda to náhodou nemá souvislost s čidlem vačku? Když jsem ho před rokem kupoval, prodejce mi řikal, že je potřeba ho vyměnit (vykašlal jsem se na to). Vůbec netuším, k čemu vlastně slouží. Snad pomůže ješte jedna informace, když šlápnu na brzdu, rozvítí se mi na palubovce nějaké světlo (mlhovky nejspíš). Jeden týpek říkal, že to bude kostrou, že je tam něco špatně. Snad mi někdo poradí, co by to mohlo být, sice s tím jdu do servisu, ale tak nějak předběžně.

Díky moc za všechny odpovědi!

Gy.

2016-09-04 16:11:14

gyulla: Příčinou tvých problémů se startováním či zdechnutím motoru může s velkou pravděpodobností být ne čidlo vačky ale čidlo kliky (snímač otáček klikové hřídele)... Spolu s ním pracuje na motoru i čidlo vačky, které hlídá otáčení vaček a hodnoty z obou čidel porovnává řídící jednotka motoru a jejich vzájemný soulad je zcela nezbytný pro chod motoru.

2016-09-04 16:56:09

Je to civka

VGT
2016-09-04 19:50:17

Vezeš vůz do servisu - nemá význam popisovat, jak a co na autě funguje. Popíšu Ti, co nejspíše udělají v servisu (když Tě nebudou chtít "natáhnout" a půjdou rovnou k jádru věci).

Asi to nebudou moc dlouho zkoumat a rovnou vymění čidlo otáček "kliky" a "čidlo vačky".

Doplň si typ motoru do svého profilu člena (je to motor X20XEV).


Odpovědět