Fórum - Téma


Atomaticke nastavenie svetiel


Fórum Omega B Atomaticke nastavenie svetiel

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2009-01-29 21:58:35

Potrebujem poradit. Na mojej OME odkedy ju mám, tak mám vyradenú automatiku na svetlách.Vlastne mám obydve motorčeky odpojené na svetlách. Problem je,že ked ich zapojím a otočim klučom svetlá mi zabzučia a svietia cca 3-4 metre pred auto! Našielsom dve čidlá,jednu na prednej a jednu na zadnej náprave.Pozhánal som druhé,namontoval som a tak isto to spravilo! Je tam ešte niečo iné okrem tich dvoch blbostí čo vlastne reguluje víšku svietivosti?Poradte.

2009-01-30 21:31:23

Čus, jestli ti to pomůže, to nevim, ale něco jsem našel.

No, ale nevim, jak to sem dostat, mam to v PDF formátu.

Měla by tam být nějaká řídící jednotka, která se o to stará, ale také píšou, že se normálně ty světla seřizujou, jako každý jiný, takže tam musí být seřizovací šrouby.

2009-01-30 23:54:01

To je super ked si niečo našiel,pošli mito na Battyi@zoznam.sk,áno ja viem že sa to nastavuje šrobamy ale je to furt stejny,ked to zapojím,a otočím kľučom Hned sa nastavy celkom dole . A ked to robým pri naštrtovanom aute, ako to naštelujem ono sa to samo hned so bzučanim vracia naspäť .

2009-02-04 17:07:35

Čus, sory že se neozívam, ale nebyl čas a já ještě stále nepřišel na to, jak to poslat. Je to ve formátu PDF a s tim ja moc dělat neumim a celej soubor mailem poslat nejde, protože má přes 100Mb tak snad že bych ti to upnul třeba na czschare, a poslal ti odkaz. Jinak fakt nevim. tak jestli je to ještě aktuální, tak dej vědět.

2009-02-05 20:47:25

Zdarec. Chi se zeptat jestli někdo by nevěděl včem by mohl být zakopaný pes ? Mám orig.xenony a automatické naklápění světel,ale teď se mi zdá,že se vůbec nepohybují.Před tím jsem normálně vyděl,když jsem třeba vezl plný kufr tak se to seřídilo,nebo prázdný tak taky.A teďka to nic nedělá a ještě to svítí asi tak do půlky toho kam to svítilo prve..teda když jedu prázdný. čili se dá říct,že vidím kulový.

Tak jestli někdo by nevěděl.

Dík

2009-02-08 20:21:13

čaves. Otázka na teba, a palubák ti náhodou nepíše po naštartování alebo po zapnutí svetiel " LOW BEAM FLD/WISION"???? Mne to píše stále. Mohol Ti odísť niektorý so čidiel alebo ako to nazvať čo slúži na automatiku nastavenia,máš to i vpredu i vzadu na náprave na vodičovej strane.Ja to mám stále odpojené teraz chcem tam dokúpiť nove,ale ešte zhánam odkiať to kúpim. Majsa zdarec

2009-02-09 18:41:15

Zdarec. Toje právě ta záhada počítač mi nehlásí žádnou poruchu.Nevím co stím je . Já jezdím hodně po tmě takže je to dost na prd,když toho moc nevidíš.

2009-02-10 13:52:55

Zdarec. Tak potom Fakt netuším čo tomu može byť . Ale ešte sa skús pozrieť do poistkovej skrine,mám siahnuté jak nato,pokúsim sa Ti to niak poslať ked sa mi to nepodarý pošli my svuj mail Zdarec

2009-02-10 17:58:09

Mno, nemůžu si pomoct, ale většinu těhle errorů obstarávalo právě to čidlo na nápravě - ta malá krabička s páčkou. Tohle přesně co tu popisujete dělali i A8 s xenonama, vyměnila se krabička a hurá, svítí to zase dál. Ta krabička stála, co si pamatuju, něco okolo pětikilča z origo zdroje a byla stejná, světe div se, s BMW 7 - univerzál BOSCH, asi. Nic bych za to nedal, ale na omeze to bude to samý. Jen ten konektor asi nepude, většinou na to lítá ten sajrajt ze silnice a taky to je většinou příčina.

A8sma to měla i vepředu a 7 BMw to mělo jen vzadu, takže tipuju, že Omega to bude mít jen vzadu a jen na jedný straně. Tipuju . . .

Jakmile se to odpojí (nebo je porucha), tak to automaticky hodí světla dolu a tim veškerá automatika končí. Tečka, konec spolupráce. Takže nic nevidíte i když tam máte ty xenóny.

2009-02-10 20:14:57

Zdarec.Dík za vyčerpávajíci info .Člověk je alespoň zase o něco chytřejší .Tak až bude lepší počasí tak se budu muset na to podívat .

Jo a ještě dotaz: Kde bych to asi tak přibližně mohl hledat?

Dík

2009-02-10 22:26:05

Bude to tyčkou přes kloubek (něco jako stabilizátor) spojené s ramenem nápravy

2009-02-11 16:31:07

Nazdar. Oma má tie čidlá aj vpredu aj vzadu, na šoférovej strane. Mne to stále nefunguje ale tie tičky su celé.Mám, už doma dalšie dva kusi z použitéj OMI ale tiež nefunkčné! Asi budem musieť kúpiť origo nové?! Nazdar

2009-02-22 08:05:01

Ahoj, včera nám do rodiny přibyl nový člen. Omega B 2,6 V6 za celkem slušné peníze. Ale PC mi hlásí chybku, která mě trochu děsí. "Warning - Headlamp range". V manuálu, který jsem našel tady (a za který děkuju) jsem se dozvěděl, že je to chyba toho automatického srovnávání Xenonů.

Nejsem moc zběhlý v autoopravách. Není tu někdo, kdo by mi bod po bodu popsal, co s tím a co zkontrolovat? Případně někdo, ke komu bych to mohl odvézt a kdo chápe, že to s tím "členem rodiny" myslím vážně a že ji nechci šoupnout do "nějakého autoservisu" a na origoš servis nemam.....

Prosím prosím....

Díky


Odpovědět