Fórum - Téma


Astra teplá v létě zhasíná Sahara


Fórum Astra G Astra teplá v létě zhasíná Sahara

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra G  |  Naše vozidla2015-04-06 20:17:14

Ahoj.

Má Astra G 1,6 16 V Z16XE dvourychlostní saharu? U kamaráda řeším problém podotýkám že v zimě to neudělala ani jednou.... jak ale bylo nedávno jarní počasí tak tak už ho jednou zastavila. Chcípne a nejde nastartovat. Jakmile se proklemuje relé palivového čerpadla Auto hned startuje.... Zkusím vyměnit relé.... říkal že se to stane jakmile auto přeleze 90 .... tedy dokáže si astra vypnout motor kvůli eventuelnímu přehřátí?

bad64  
2015-04-06 20:23:28

jk.rx: Dobrý den Vítám Vás v clubu Opel při registraci na club Vám mimo jiné byla doporučena stránka o doplnění profilu o vozidlo a motorizaci kterou jste ignoroval.Pokud vozidlo Opel nevlastníte stačí zapsat v Nastavení Změna profilu a dále ve VZKAZUJI vozidlo Opel nevlastním.Pokud budete tyto údaje nadále ignorovat může se stát,když budete potřebovat nějakou radu tato ignorace se obrátí proti Vám tím,že se nedočkáte odpovědi.Pokud máte vozidlo utajené je to jako by nebylo doplněno jelikož ho nevidíme.Super-Administrátor

2015-04-06 21:15:30

jk.rx: Určitě nedokáže...

2015-04-06 21:38:12

Tak velkej typ je ŘJ kterou dali na motor..... Já jsem to nějak neproměřoval tohle zjistil někdo jiný.... samozřemě že tlačí čas takže na dlouhé ježdění a proměřování není čas jelikož mi ho dlouhodobě nemůže dát.... Zkusím vyměnit to relé a pak ho asi předělám aby ho ovládal zaplej klíček a do série vypínač kdyby se něco zkoušelo aby se dalo čerpadlo vypnout..... nic méně má čerpadlo běžet hned po zapnutí klíčku?

2015-04-06 21:51:17

jk.rx: V naprosté většině případů tomu tak je. Už jsem se taky setkal s názorem, že čerpadlo začne tlačit až při startování, myslím si, že první varianta je běžnější a lepší.

2015-04-07 09:29:10

Čerpadlo bezi az při startovani. Ja bych se mrknul na egr, mě to zpusoboval on, tu zavadu co popisuješ. Vyndej ho a a zkus ho na baterku, napajeni je levej a pravej pin, mel by po pripojeni vyjet a po odpojeni zajet, me jen vyjel a zustal seklej.

2015-04-09 21:31:24

Tak auto to udělalo dnes před míma očima.... cca +ř minut to běželo na místě a pozorval jsem to.... po 3 ohřátím se rozsvítila kontrolka oranžového auta se stranovým klíčem do deseti mimut se rozsvítil kontrolka motoru a auto zhaslo... moje laciná diagnostika ELM ukázala chybu motoru P0230. Můj odhad je že díky špatně umístěné ŘJ na motoru... vlivem jejjího ohřátí dojde k odpojení ovládacího relé palivového čerpadla..... Máte s tím někdo zkušenosti? Už se mu v tom někdo hrabal a kvůli této chybě dělal ,,oprava,, ŘJ.... mě se jí ale rozdělávat nechce... tak jsem si říkal že by ten ovládací kabel relé šel udělat na spínané plus.... Máte s touto úpravo/opravou někdo zkušenosti?

2015-04-14 11:29:32

Na začátku jsi se ptal zda sahara umí zdechnout auto dostal jsi odpověd že ne ale když sahara sepne zdechne auto a ted píšeš že zdechne protože relé vypne palivo noo osobně bych prvně proměřil jestli není někde zkrat dost často i přímo v palivovém čerpadle za další kdy byl měněn palivový filtr? Kolik dává čerpadlo tlak zvládne běžet na test diagnostikou?? To nač se ptáš udělat jde ale je to prasárna a co pak řekneš až bude mít auto nehodu čerpadlo nevypne protože to bude přemostěný na klíček a někdo tam uhoří?

2015-04-14 13:48:32

hansdob: když si prectes první příspěvek. Zjistís ze jsem psal ze když proklemujeses patici relé tak auto nastartuje..... Ze spínání relé po zapnutí zapalování je prasarna vím.... Spis jsem čekal ze se někdo ozve s tím jestli maji tyhle RJ problemy s tistaky cos jsem se dozvěděl zatím jinde... ( píšu z telefonu)


Odpovědět