Fórum - Téma


Astra H - Klimatizace nechladí


Fórum Astra H Astra H - Klimatizace nechladí

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra H  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2006 Astra H

16 diskuzí

Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka.2016-06-15 10:05:04

Ahoj, tak tu mám další závadu v létě docela aktuální :D

Nechal jsem naplnit klimu protože mi ani nesepnul klimakompresor. Žádné médium v ní opravdu nebylo. Proběhl vaku test ok, byl doplněn olej a chladivo na předepsané množství. Den dva po naplnění si troufám říct, že fungovala. Protože nebylo nijak vedro tak jsem jí moc nepoužíval. Klimakompresor a sahara normálně spínala a chlad byl cítit, včetně takového toho typického smrádku, když se dlouho nepoužívá (ale fakt jen decentně). Po týdnu jsem jí chtěl použít a ejhle, klimakompresor i sahara jede, ale chlad kdenictunic. Spotřeba na volnoběh stoupne, takže kompresor jede. Včera jsem byl tam kde jsem ji nechával plnit, ale neměli na mě čas aby to napíchli na mašinu a zkontrolovali stav chladiva. Alespoň mi to mechanik zkouknul UV lampou a žádný únik v motorovém prostoru nedetekoval. Nastartoval jsem no a klimakompresor zase jede, ale sahara už se nepustila. Říkal, že to vidí na tlakové čidlo, ale to je mi divný, protože to by se přece nespustil ani klimakompresor že? A nebo zaseklej ten rozprašovač ventil co jde do interiéru. Co si o tom chlapi myslíte?

2016-06-15 10:39:05

nejprve to nech znovu napíchnout a zjistit stav chladiva, pak se dá dedukovat dále. A pokud na tebe ve stávajícím klimaservisu neměli čas, tak zajeď prostě jinam.

2016-06-30 13:43:33

miki007: mal som ten isty problem a som sa nachodil po servisoch.napokon mi nasli unik media cez chladic.po par dnoch klima zase nesla.chyba bola ze odisla spojka kompresora.vymenila sa a potom mi odisiel cely kompresor.kupil novy a uz to slape.daj si skontrolovat tu spojku.


Odpovědět