Fórum - Téma


Astra H automatická světla


Fórum Astra H Astra H automatická světla

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra H  |  Naše vozidla


1  2  3  4

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-12-30 22:38:29

jazeta: Nepsal jsem, že nejsou homologavané ale že tato značka není na světlometu z vnější strany uvedena (průhledný překryt) Nenajdeš tam nic ani čárku natož E v kroužku. Schválně se běž podívat na Zafiru Add 2 nic takového nechci. I nadále si budu svítit jen potkávacími světly...

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-12-30 22:42:46

jazeta: Add 3, "Proč by nebyly homologovaný?" Teď si protiřečíš. Jestli jsou homologované i podle předpisu 87, tak nevím o čem se tu dohadujeme. Ten předpis 87 je jen o denních světlech.

2014-12-30 22:43:26

Už se to tu řešilo v jiném vlákně, nakonec jsem tu diskuzi vzdal. Osobně souhlasím s Jazetou, pro mě je směrodatný tento výňatek z vyhlášky: (1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu. - v tomto textu chápu světla pro denní svícení jako solo světla k tomu určená (tedy ne hlavní lampy)

Dále pak pokud vozidlo svítí světly pro denní svícení (solo světla), pak nesmí svítit světla obrysová tedy ani potkávací.

2014-12-30 22:44:51

kopejda: To bylo první co jsem zkoumal, je to malýma písmenkama na horním hřbetu světla. Ty to tam taky budeš mít, musel jsem si vzít ještě jedny brýle abych vyčetl jednotlivé znaky. Jak máš světlo, otevřeš kapotu a na horní hraně světla těsně zakryté koncem kapoty, koukni, bude to tam. Mají to tam i DEPA a CARELLA, si nedovolí výrobce (oficiální) vyrábět bez homologace světla, tam jsou částky v milionech eur. Světelné zdroje, bezp. pasy, zasklení musí být bezdemontážně označeny homologací!

Víš kterou hranu myslím?

2014-12-30 22:54:29

kopejda: Nemám tucha o kterých to světlech vlastně teď hovoříme. Já si neprotiřečím, předpis EHK č. 48 upravuje obecně světla na vozidle, ne homologace. Předpis 87 hovoří o homologaci denních světel. Potkávací světlo je v podstatě tlumené světlo. Myslel jsem, že celou dobu se tu bavíme/píšeme o potkávacích světlech. Ne o světlech se znakem RL. Te|ď už jsem z tebe trochu vedle jak ta jedle.

2014-12-30 23:03:44

loupak: Naprosto s tebou souhlasím, a házím ručník do ringu, protože je tady popíráno základní právo každého řidiče na silnici a to "být viděn". Proto v Praze v tunelech jezdí na denní světla (RL) každé desáte auto, možná si neuvědomí že není vidět, možná že telefonuje, možná se štrachá v karburátoru své spolujezdkyně ale v podstatě je absolutně sobecký vůči ostatním. Toť můj názor.

2014-12-30 23:14:38

Koukli jste se na začátek téhle diskuse?

2014-12-30 23:51:44

jazeta: Tak a ted mi rekni, jak za bileho dne, s viditelnosti xxx stovek metru, popiram pravo vas ostatnich ridicu, kdyz svitim jen prednima tlumenyma? Psal jsem jasne, ze jakmile vjedu do tunelu, setmi se a jinak snizi viditelnost, rozsvitim ostatni osvetleni... . Takze jde ve finale o co? Ti frajeri co si koupi pozicni svetla a mysli, ze maji DRL a sviti tim i v mlze a za deste, je uplne neco jineho, nez to, o cem jsem psal na zacatku. A vlastne proc se tady o tom rozvinula debata, kdyz dotaz byl o funkci vypinace a ne o pouziti. Tobe proste vadi ti idioti v tunelech, co maji zadek auta potme, ale to tady nevyresis

Venca49  
Václav
2014-12-30 23:56:16

Já vím,že řešíte Astru H,ale já to mám u CorsyD z roku 2012,model 2013,s denním svícením takto:

PS: Funguje to samo,při nastartování se rozsvítí denní(přední parkovací,svítí více),při vjetí do tunelu se rozsvítí tlumené a koncové se vším ostatním.Po vyjetí na světlo,zase jen denní.Jestli zapnu stěrače,tak po chvíli se mi rozsvítí zase tlumené,pokud zapnu,kdykoli mlhovku,jakoukoli,zase se rozsvítí tlumená světla.

Venca49  
Václav
2014-12-31 00:05:22

Již jste popsali tři stránky a nevyřešili jste nic,jen se bavte dále.

Jo a kdybych tady zítra nebyl,tak všem přeji do nového roku hlavně zdraví,štěstí a aby nám ty naši miláčkové,nadále jezdily jaksepatří.

2014-12-31 00:53:23

Když už sem taháte škodovku tak ta v jakékoliv konfiguraci v poloze vypínače světel O vypne alespon na parkovací nebo uplně ne že mi zustanou svítit hlavní bude čas dělat kravinky něco vybádám :-D

2014-12-31 01:05:43

hansdob: Jak už bylo popsáno výše, přes diagnostický nástroj zrušit automatické rozsvěcení světel. Nastavuje se zvlášť přední a zadní jednotka pod UEC a REC.

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-12-31 09:29:32

jazeta: Nebuď jedle Celou dobu snad řešíme, jestli je přípustné u Astry H nastavit diagnostikou režim denního svícení (tj. po startu motoru se rozsvítí automaticky potkávací světla a nic jiného). Dnes jsem koukal na homologační značky na světlometu jak jsi říkal, a mezi ostatními skutečně není značka "RL", tudíš máš pravdu v tvrzení, že takto využít světla je nedovolené proti zákonu i když servisní nastavení vozidla toto umožňuje. O nic jiného mi nešlo.... Kdybych tam tu značku "RL" našel, pak bych využíval funkcí denního svícení v souladu se zákonem.... Tak nevím jak ostatní, ale já budu stále porušovat zákon a tlumené světlomety stále využívat v režimu denního svícení alespoň do té doby, než za toto budu ztrestán orgánem státní správy...

2014-12-31 09:36:43

kopejda: Michale pozor, on může být i borovice.

2014-12-31 09:40:43

kopejda: "...jestli je přípustné u Astry H nastavit diagnostikou režim denního svícení (tj. po startu motoru se rozsvítí automaticky potkávací světla a nic jiného)... "

V návaznosti na to, co se tu už napsalo, jakož i ve všech souvislostech se domnívám, že zákon hovoří zcela jasně - buď stanovené osvětlení (tedy tlumená + obrysová vpředu a koncová vzadu) anebo světla pro denní svícení jen vpředu, je-li jimi vozidlo vybaveno (osazeno) a mají se zcela jistě na mysli světla pro denní svícení schválená. Proto jsem podobně jako jazeta přesvědčen, že všechny ty servisní či diagnostické možnosti nastavení svícení, o nichž se tu psalo, se zákonem ve shodě nejsou...

2014-12-31 10:24:53

Ono je to totiž úplně jednoduché... Zákon na jednu stranu umožňuje, aby vozidlo svítilo ve dne jen vpředu světly pro "denní svícení" a na druhou stranu, pokud je vozidlo nemá, musí svítit celé kolem dokola, takže zase...blbost. A protože zákon, jako spousta dalších, vznikal buďto již za dob krále Klacka, nebo se do něho zase zapomněla dát nějaká "maličkost" je logické, že bude nařizovat i ve dne, mít rozsvícená obrysová a potkávací světla. A pročpak asi? Prostě proto, že u každého auta se vypínačem rozsvítí nejdřív obrysovky a pak to ostatní. To, že u dnešních moderních vozidel, nebo u starších po mírné úpravě, je možnost svítit jen potkávacím světlem, které je to podstatné při svícení ve dne a splňuje tu samou podstatu věci jako DRL, zákon již nedomyslel. A proto se udělují vyjímky při schvalování vozidla, třeba. Němci už na to přišli, že svícení ve dne je kravina... . Osobně, stejně jako Michal, budu svítit i nadále jen vpředu a jen hlavním osvětlením vozu, už jen proto, že mě nebaví, co dva měsíce, měnit začouzené obrysovky a svítit celým osvětlením kolem vozu je prostě kravina. Stejně ani není ve dne vidět.

PS : Dávno bych tam už DRL namontoval extra a nemusel bych se díky funkci AUTO, o nic starat ve dne, v noci, ale, jak u Astry, Tak u Vectry, prostě není vhodné místo na nárazníku, kde by to trošku "vypadalo" a mlhovek se zbavovat nehodlám...

2014-12-31 12:08:38

ondra01: Jestli Němci, to nevím, ale Rakušané dozajista. A s dodatečnou montáží světel pro denní svícení s tebou naprosto souhlasím, Ondro, Omča slušné místo taky nemá, jinak bych je měl dávno...

qpc
petr
2014-12-31 15:16:45

http://www.tuningshop.cz/...a-pro-denni-sviceni-opel/

qpc
petr
2014-12-31 15:17:35

http://www.spoilercentrum...ra-c-denni-sviceni-chrom/

qpc
petr
2014-12-31 15:22:51

v případě astry h s nárazníkem OPC je také řešení a to místo těch slabých mlhovek nandat :


Odpovědět

1  2  3  4