Fórum - Téma


Astra f X17DTL - jaký olej do převodovky a kolik?


Fórum Astra F Astra f X17DTL - jaký olej do převodovky a kolik?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra F  |  Naše vozidla2013-11-13 00:19:28

Když jsem dělal přední nápravu, nechtíc jsem vytáhl z převodovky poloosu a k mému údivu onou dírou netekla ani kapka oleje. je to normální, nebo jezdím s totálně suchou převodovkou? Na převodovce směrem ke kolu je nějaký šroub, řekl bych, že vypadá jako nalévací, nebo kontrolní, nebo obojí dohromady. Je to tak? Jaký olej tam přijde a kolik se ho tam vejde? Vím, že do peugeotů a citroenů musí přijít do převodovky 75W80, jinak odchází sinchrony. Jak je to s opelem? Poraďte mi prosím někdo, ať té mé chudince převodovce dopřeju na sklonku života alespoň trochu toho oleje, můj oplík si to zaslouží, vždyť teď absolvoval bez problémů stk šikula jeden. Díky Lukáš.

Venca49  
Václav
2013-11-13 00:31:35

lukášl: Na straně u řidiče je vedle poloosy kontrolní a plnící otvor na olej.Buď na 13 klíč nebo imbus 6 nebo 8.Olej má být 1cm pod dolní okraj otvoru,max.lehce vytékat.Olej má červenou barvu a je třeba dát originál od OPLA.Není drahý,plná náplň je podle typu převodovky 1.2 - 1.5 litru.Čísla oleje se mění tak nemohu říci jaký je.Býval v 1/2 litrovém balení.Dříve to byl Castrol SMX olej a měl i nalévací trubičku.V žádném případě nedávej ten co uvádíš v dotazu.

Kdyby jsi ho chtěl vyměnit,tak nejlepší je odšroubovat asi 10 šroubů a sundat víko dole na převodovce.Dej ale nové těsnění,nemaž ho ničím.Jinak olej nevypustíš a ani všechen neodsaješ.


Odpovědět