Fórum - Téma


Airbag sedadla řidiče


Fórum Astra G Airbag sedadla řidiče

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra G  |  Naše vozidla2015-06-01 18:12:25

Zdravím, je to již několik týdnu, kdy se mi zničeho nic rozsvítila po startu kontrolka airbagu. Na diagnostice mi akorát sdělili, že chyba je diagnostikována v sedadle řidiče (mám i boční airbagy v sedadlech). No a když jsem po nich chtěl opravu, tak oni že elektrikáře nemají. A jejich doporučeného elektrikáře zase nechci já, neboť má špatné reference.

Známý mi poradil, abych pod sedadlem rozpojil a vyčistil konektory. Já jsem štetr našel, rozpojil, ale neměl nic vyčistit. Vše je jako nové. Dnes jsem měl venku i senzor, který je ve dveřích u řidiče... také nepoškozen. Je nějaká rada, jak se dá tato závada opravit?

Už se pomalu chystám do servisu, kde mají elektrikáře a chybu prý dokáží odstranit na jeden den kvůli STK.

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-06-01 19:12:11

formic: Záleží co je za chybu. Diagnostikou se dá přesně zjistit o co jde. Nejčastější problém je přechodový odpor konektorů. Lze opravit velmi jednoduše, stačí napružit jednotlivé části aby se o sebe opírali větší silou. Bavíme se o hodnotách odporu vedení cca 5 a více ohmů, v tento moment vypadává chyba airbagu. Ideální odpor smyčky pro airbag je rozpětí od 2 do 3,5 ohmu.

2015-06-01 20:21:11

kopejda: Protokol o diagnostice

Čtení paměti závad

1 nalezená závada

Obvod bočního nafukovacího vaku řidiče

4D

Odpor příliš vysoký

Závada je momentálně detekována

2015-06-01 20:25:18

kopejda: Tak s touto chybou mám velmi bohaté zkušenosti (Astra 1,6, 16V r.v. 2000, mtor X16XEL). Nejčastěji mně začala svíti kontrolka když jsem posunul sedadlo řidiče do jiné polohy. Když jsem potom zahýbal s dráty pod sedadlem na čas to bylo v pořádku ale po čase kontrolka svítila opět. Prvně jsem vyměnil napínač pásu ale chyba se po čase objevila zase. Tak jsem nakonec oboustranně odstřihl 4 dráty, které vedou do konektoru pod sedadlem (v místě napojení do konektoru i když byly předtím už jednou naletovány) a důkladně je proletoval. Konektor jsem samozřejmě vyhodil.Od této opravy mám najeto asi 5000 km a chyba se zatím neobjevila takže předpokládám že je to snad v pořádku. Má to snad jenom jednu chybu, pokud bych potřeboval vyjmout sedadlo ven, je nutné všechno rozletovat. Tak bych prvně zkusil několikrát zatahat za dráty pod sedadlem a pokud chyba zmizí a po čase se znovu objeví, všechno proletovat jak jsem to provedl já, samozřejmě napínač pásu musí být v pořádku.

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-06-02 17:09:37

formic: Ano, to je přesně to co popisuje vladah. Buď dát do kupy konektor nebo ho zrušit a dráty propojit "natvrdo"

2015-06-16 10:40:15

udělal jsem jak jste poradili. Rozpojil jsem konektory pod sedačkou, piny jsem krapet odtáhl od sebe a dal zpět. Kontrolka airbagu sice svítila, ale od té doby jsem nic nerozpojoval. Dnes jsem měl čas zajet na diagnostiku, tak mi to napíchli, chybu smazali a kontrolka zhasla. Nechám to teď chvíli ladem a později to nechám proletovat.


Odpovědět