Fórum - Téma


ABS


Fórum Vectra C ABS

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2016-03-14 14:58:55

Ahoj, mám ještě další otázečku pro někoho znalejšího než jsem já. Musel jsem nedávno prudce zabrzdit a na krajnici byl štěrk. Předpokládám, že zafungovalo ABS. Je normální, že mi dost jakoby zabzučelo v brzdovym pedálu? Bylo to i cítit v noze jako vibrace. Nebo je něco špatně?

2016-03-14 15:04:01

je to dobře

2016-03-14 15:09:22

karelmacík: Díky moc.

Venca49  
Václav
2016-03-14 20:11:40

nováček: To je právě funkce ABS,jestli jedno kolo je na štěrku a prokluzuje,tak se odbrzdí,aby se točilo.Je to v rychlém sledu,to je to drnčení do pedálu.Je to OK.

2016-04-04 11:28:40

Řeším závadu na ABS a tak jsem snad zvolil správné vlákno.

Mám neopravitelně poškozený kabel ABS u levého předního kola, který je na obou koncích osazen konektorem a vede od konektoru, do kterého vede kabel od čidla, a na druhé straně je zapojen do konektoru, od kterého pak vede další kabel někam dále k motoru, možná asi přímo k jednotce ABS. Je to tedy ten propojovací kabel z prostoru u kola, v podběhu a v těchto místech.

Takto mi to vysvětlili v servisu. Kabel jsem bohužel ani osobně neviděl a nemám foto.

S tím kabelem se už trápil předchozí majitel dle faktur a diagnostických zpráv a ani prodejce jej nenechal dobře opravit (i když to byla podmínka při koupi, bohužel oprava vydržela jen pár dní), takže je to teď na mě.

Svítí mi samozřejmě tím pádem také kontrolka ABS + ESP.

Nevíte, dá se ten kabel někde sehnat jako náhradní díl?

V horším případě bych zkusil štěstí někde na vrakáči, ale primárně bych tam chtěl dát nový kabel a jeden nebo dva ks si ještě nechat do foroty (pokud to nebude za nesmyslný finanční ranec), protože co jsem tak vysledoval na internetu, tak je to docela častá slabina VeCe

Díky předem za případnou pomoc a případné tipy

2016-04-15 08:41:37

Vyřešeno. Jako nový ND se ten kabel samostatně koupit nedá (existuje náhražka, ale je to kabel včetně čidla, takže větší investice, než kabel samotný), ale sehnal jsem ho na vrakovišti a po výměně je ABSko zase OK. Ten původní kabel byl tedy šíleně zbastlenej. Někdo se na něm slušně vypojímal.

Jinak musím říct, že vrakoviště autoland.cz má perfektní jednání i rychlost řešení. Rozhodně doporučuji


Odpovědět