Fórum - Téma


A16XER svíčky (k LPG)


Fórum Zafira B A16XER svíčky (k LPG)

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira B  |  Naše vozidla2016-05-24 14:44:32

Zdravím. Máme po servise jak auta tak i plynu a součástí byly i svíčky. Měl jsem tam předtím obyč Bosch, které radil plynař (60,- za kus; můj plynař je soudný člověk a tak radí obyč svíce - příp. s častejší výměnou). Servisáci dali nějaké kosmické kurevstva za 600,- kus, což se plynař chytal za hlavu. Auto teď, pravda, jede svižněji a průměrná spotřeba jde dolů (což asi musí být velký rozdíl, protože to je spotřeba za x tis km a od výměny teprv pár set), ale po přeřazení cuká. Z toho usuzuji, že mě čeká trochu laborování, které tomu našemu autu sednou. Obyč tupé Boschky to zploští do projevu kastráta, ale zase to mělo plynulý chod. Co tam teď je, to ani nevím, na faktuře to nebylo a žena s tím ještě nepřijela, nicméně je to něco určeného na plyn. Pokud to není Denso, tak to tam stejně nezůstane (leda by to po přenastavení odtrhu přestalo cukat, to bych tam tu investici už nechal). Denso mi radí viz obrázek, jsem pro Densa rozhodnutý, teď je ovšem otázka které z nich a:

1 - jestli kvůli provozu na LPG (a obecně vyšší provozní teplotě tohoto motoru než bývá zvykem) nezvolit o stupeň vyšší tepelnou hodnotu (jen dodám, že u Densa je označení tak, že rostoucí hodnota = nasazení do teplejšího motoru)

2 - jaký je určený odtrh pro tento motor (teď bez ohledu na LPG, tam se to snižuje, ale je třeba vědět, od čeho se odpíchnout) a určuje dneska vlastně odtrh výrobce motoru, nebo svíček ?

Děkuji za plodnou diskuzi a doufám, že jsem nena do větráku, neboť je to téma stejně žhavé jako oleje

2016-05-24 16:16:54

To budes muset asi stejne vyzkouset na vice typech svicek. Me jezdi nejlip na plnovky od Bosche, kus asi za 230,- Co se spravneho odtrhu tyka, tak protoze na benzin moc nejezdis a navic benzin nepotrebuje tak intenzivni jiskru, je zadouci volit odtrh pro lpg, kolem 0,5-0,7mm


Odpovědět