Fórum - Téma


1.7TD problém


Fórum Astra F 1.7TD problém

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra F  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1996 Astra F 1.7

1 fotek  |  8 diskuzí

Výkon motoru 78 kW (106 PS) při 3400 ot./min. Točivý moment 250 Nm (184 ft/lb) při 3150 ot./min. Maximální rychlost 220 km/h. Zrychlení 7.0 s ~ 0-100 km/h. Hmotnost 1 600 kg. Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 700 ccm (104 cui), 4-válec, Řadový, 8-ventil, X17DTL.

Německý motor 1.7TD upravený. :) Velmi svižný :DHrdic  
Matěj Hrdina
2014-11-09 00:46:44

Ahoj všichni... Auto začalo při zařazení na vyšší rychlostní stupeň a prudkém sešlápnutí plynu ztrácet výkon. Prostě neakcelerovalo. Tento jev trval nejdéle asi 4 vteřiny. Jelo to jak na tempomat. Po puštění pedálu a opětovném sešlápnutí je to v pořádku. Někdy se to stane v intervalu 2x za 5 minut, jindy to třeba neudělá ani za 2 hodiny. Můj odhad je buď ten, že je něco s naftovým čerpadlem, nebo se vstřiky. Co je špatné a vím o tom je turbo, má našlápnuto do věčných lovišť. Tomu bych to ale za vinu nepřikládal, protože turbo buď táhne, nebo netáhne a nemůže se stát, aby jednou táhlo a pak zase ne, pokud je regulace turba v pořádku a tu v pořádku mám na 99%. Naftový filtr měněn asi před týdnem. Jiné vstřikovače už mám připravené na stole. Na 1. a 4. válci teče nafta, nevím odkud.... Buď z hadičky, nebo mezi vstřikem a hlavou. Nesetkal se tu s tím někdo už? Nenapadá ještě někoho něco jiného krom čerpadla a vstřiků? Dokud se to zrovna neděje, tak auto jede úplně normálně, úplně v pohodě startuje i chcípá. nevšiml jsem si žádných zvláštností. Když se to stane, tak jdou otáčky fakt dost pomalu nahoru, jako kdyby motor neměl naftu a nebo tlak z turba. Přirovnal bych to k tomu, jako když odepne turbo... Musím to ještě pořádně prozkoumat... stalo se mi to jen párkrát... ale budu rád za každou radu nebo názoru na věc.

2014-11-09 08:50:11

hrdic: Ahoj, můj názor je takový, že bych vyměnil vstřiky, jestli máš jiné zkontrolované a v pořádku. Dal bych pod ně nové těsnění a vyměnil nové přepadové hadičky

Jestli víš, že máš špatné turbo nech jej repasovat a vyměň ho. Předpokládám, že si chceš auto ještě nějakou dobu nechat, protože repas turba je nákladná záležitost.

Hrdic  
Matěj Hrdina
2014-11-09 11:25:20

Ahoj, dík za odpověď.... Turbo dám jiné, né původní. Mám možnost se dostat ke slušným kouskům za dobrou cenu. Jen budu muset udělat svody. Dnes jsem jel a nestalo se to ale když jsem chcípl motor a chtěl nastartovat znovu asi po třičtvrtě hodině, motor točil asi 5 vteřin bez náznaku toho, že by to mělo chytnout a najednou úplně bez problému to naskočilo. Se bojím, že mě to někde nechá.. na vstřiky jsem domluvený až na příští týden. Teď jsem si vzpomněl, že jsem na začátku léta řešil ještě jeden problém. Nestartovalo a když nastartovalo, tak nechcípalo... prostě po otočení klíčku běželo dál a po 20 někdy minutě se samo vyplo. Věděl jsem, že to bude buď elektromagnetický ventil v čerpadle a nebo nějaké relátko.... Nakonec to bylo relátko, stačilo tam s nimi zašmrdlat..... Tak to zkusím vytahat a vzít kontaktolem. To ale neřeší problém s tím, že to auto najednou přestane jet, výpadek zhruba na 3 - 4 vteřiny a pak zase dobrý.


Odpovědět