Fórum - Téma


1,6XER Unik oleje a zvlastni zkusenost se servisem


Fórum Astra H 1,6XER Unik oleje a zvlastni zkusenost se servisem

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra H  |  Naše vozidla2015-01-26 20:55:01

Zdravím,

mám Opel Astra 1.6xer, 85kw, 100 000 km, benzin + přiděláno na lpg

Před 2 dny jsem ucítil smrad na spálený olej v autě, zjistil jsem, že teče olej a když se auto "zahřeje" objeví se pod kapotou kouř. Ráno jsem viděl pod autem olejovou skvrnu, cca o velikosti malé lžičky. Zajel jsem do servisu Garant Malešice a za 1 650 Kč mi byli schopní jenom říct, že

a) olej kape na přední část výfuku, proto vzniká dým / kouř

b) "pravděpodobně" uniká z výměníku teploty (chladiče) motorového oleje

Řekli, že aby se dostali k místo opravy, je to náročná práce, která bude trvat zhruba den a až potom teprve zjistí, co je přesná závada. Vím, že je to asi složitý, ale celý den "rozebrání" a "složení" + oprava mi přijde dlouho. Navíc chtěli 6 000kč jenom na práci na "rozebrání" a "složení" + další náklady na opravu.

Chci se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost a jestli to tak opravdu může být?

Měl jsem špatný pocit z přístupu servisu a tak jsem odešel a chci jet někam jinam.

Dekuji za odpoved.

2015-01-26 21:20:25

Každopádně ceny vysoké. Zkusil bych se poptat po známých na šikovného mechanika, případně zajet do Origo Opelu, možná budou ještě levnější než výše jmenovaný servis.

Osobně jsem z jihu, a tak daleko s opravou asi jet nechceš. Uvidíš jak se vyjádří další kolegové.

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-01-26 21:23:23

simon454: To je mazec, vyhodit 17 stovek za "pravděpodobně".......

Boha jeho.... Kam přesně kape olej z motoru na výfuk, to lze poměrně dobře nalézt. Jestli je to úplně přední část motoru, může být vadné těsnění pod ventilovým víkem nebo pod segmentem s olejovým filtrem (označený šipkou - celé to hliníkové) nebo mezi blokem motoru a olejovou vanou, nic víc na přední straně motoru není. Na obrázku je motor s demontovaným katalyzátorem a v ohraničeném prostoru musí unikat olej aby kapal na přední část výfuku (demontovanou).

2015-01-27 13:44:13

Zdravím a srdečně děkuji vsem za odpověď. Druhá kontrola ukázala, že se jedná o prasknutí výměníku oleje. Zkusil jsem tento název vygooglovat, ale bohužel jsem takový díl nikde nenašel. Je možné, že se to jmenuje jinak. Můžete mi prosím říct, jaký je přesný název dílu, jak díl vypadá a jaké je případně sériové číslo podle GM? Rád bych uvedený díl našel na internetu a zjistil prijemnou cenu.

2015-01-27 15:29:19

simon454: Koukni sem, možná položka 14 a okolí...

http://www.partsbase.org/...31-oil-filter-and-cooler/


Odpovědět