Fórum - Detail zprávy / Odpověď


2017-03-20 12:54:38 Volnoběh kolísá až vynechává

Ahoj,

abych nemusel zakládat jiné téma využiji toto. Mám následující problém. Nastartuji studený motor otáčky jsou na volnoběh asi okolo 1300 a zahříváním postupně klesají až klesnou někam k okolo 600 a motor se začne klepat tak až vibruje celým vozem. Stačí přidat plyn a vše se hned zklidní. Nikdy samovolně nechcípne. Jede normálně v celém spektru otáček, nevynechává.

Za poslední měsíc provedeno:

výměna termostatu, chladící kapaliny, čidlo tlaku oleje, olej GM 10w-40, olejový filtr, vyčistil sací koš a olejovou vanu, nové těsnění vany, po těchto výměnách byl volnoběh v pořádku.

Následně jsem měnil:

těsnění pod hlavou, šrouby hlavy, znovu výměna oleje s filtrem, znovu výměna chladící kapaliny, výměna rozvodů-napínák, lišty, řetěz - kola jsem bohužel v rámci úspory nekoupil, těsnění výfuku svod, těsnění výfuku katalyzátor-střed, řemen, těsnění rozvodového ústrojí, těsnící kroužek klikového hřídele, regulační ventil oleje s pružinou, měl jsem venku hydroštely které jsem vyčistil a rozchodil.

Nastartování proběhlo v pohodě, motor běží, je tichý jako nikdy před tím, ale na volnoběh se klepe-vibruje a přenáší se to do celého vozu.

Nemám diagnostiku na přesné určení volno běžných otáček, ale můj odhad je kolem 600 - ručička je blízko čárky 500, dle mého názoru by to mělo být okolo 800 tedy blíže k 1000. Otáčky nekolísají drží se na stejném místě. Tento víkend jsem zkusil vyčistit škrtící klapku-nepomohlo stále stejný problém. Zkusil jsem vyndat vzduchový filtr nic se nezměnilo.

Ještě co jsem tak vyčetl tak by to mohlo přisávát falešný vzduch nějakou netěsností, to ještě zkusím o víkendu projít jestli něco neobjevím.

Egr jsem měl venku ale znečištění jsem si nevšiml tak jsem tomu nevěnoval velkou pozornost.

Něco jako váha vzduchu nebo co to je jsem měl taky venku, tady jsem žádné znečištění nenašel.

Pokud se najde v Benešově nebo v Praze nebo v okolí pořádný diagnostik tak rád zajedu třeba něco ukáže diagnostika.

Děkuji za každou radu nebo názor.

Petr
Zpět do Diskuze (Fórum): Volnoběh kolísá až vynechává

Pouze pro online zalogované

Musíš se nejprve zalogovat pod svým uživatelským jménem (případně zdarma zaregistrovat, nejste-li ještě členem klubu).


Registrace nového uživatele
Login (Přihlášení)