Články


Světová premiéra v Hannoveru: Nový Opel Vivaro Combi

2014-09-26 Přečteno: 734x

Variabilní, flexibilní a dobře vybavený – nový Opel Vivaro je tím pravým automobilem pro celou škálu úkolů. Verze Combi užitkového modelu Opel Vivaro bude mít světovou premiéru na autosalonu užitkových automobilů IAA v Hannoveru (23. září - 2. říjen 2014). Naživo ho bude možné vidět na stánku automobilky Opel v hale 12.

Druhá generace dodávkového bestselleru značky Opel poskytuje výrazně více prostoru pro posádku i náklad než jeho předchůdce. Kromě toho je Vivaro k dispozici i se zdvojenou kabinou a jako podvozek s kabinou pro speciální nadstavby.  

Skříňová dodávka, Combi a dodávka s dvojitou kabinou jsou k dispozici ve dvou délkách karoserie (4998 a 5398 mm), skříňová dodávka je na výběr i se dvěma výškami střechy (1971 nebo 2465 mm). Oproti předchozí generaci má nový Opel Vivaro o 100 mm delší ložnou plochu prostoru pro náklad a o 116 mm delší kabinu řidiče. Tyto změny se projevily ve zvětšení objemu nákladového prostoru - skříňová dodávka se nyní chlubí prostorem pro náklad o objemu až 8,6 m3. Řidič a členové posádky mohou zvětšený prostor dokonale využívat díky různým „inteligentním“ odkládacím prostorům, které z nového modelu Opel Vivaro dělají ideální vůz pro těžkou práci, který funguje i jako mobilní kancelář.

Bohatě vybavené modely pro přepravu osob a nákladu

Skříňová dodávka má standardně pevnou příčku mezi kabinou a nákladovým prostorem a stěny nákladového prostoru jsou zevnitř obloženy do poloviční výšky. Posuvné boční dveře na straně spolujezdce jsou zevnitř kompletně obložené, stejně jako i zadní dvoukřídlé dveře s úhlem otevření až 180 stupňů. Chromované prvky v interiéru, optimálně uspořádaný přístrojový panel a audiosystém zvyšují pohodu v kabině. Na přání dodávané multifunkční sedadlo prostředního spolujezdce dokáže skříňovou dodávku Vivaro proměnit na mobilní kancelář. Prostřední sedadlo se dokáže rychle proměnit na malý psací stolek s odnímatelnou podložkou s klipsem a místem pro notebook.

Vivaro Combi má standardně vyjímatelnou třímístnou lavici ve druhé a třetí řadě. Navíc sklon opěradla lavice ve třetí řadě je možné nastavovat. Nákladový prostor je kompletně chráněný vnitřním obložením.

Infotainment Opel IntelliLink se 7-palcovým (17,8 cm) barevným dotykovým monitorem a navigací, který je poprvé k dispozici pro řadu Vivaro, zaručuje perfektní digitální konektivitu a spojení s vnějším světem. Navigační mapy je možné aktualizovat z internetu a přenesením přes USB, integrovaný modul Bluetooth umožňuje připojení mobilního telefonu i audio streaming. Komfort při každodenním používání zvyšuje např. na přání dodávaný systém bezklíčového odemykání a spouštění motoru „Keyless Open & Start“.

Dva vznětové motory, čtyři výkonové úrovně: Nejnovější technologie sekvenčního přeplňování pro Vivaro

Dva zcela nové turbodiesely ve čtyřech výkonových úrovních zaručují skvělou ekonomiku provozu i jízdní dynamiku. Nabídka motorů obsahuje čtyřválec 1.6 CDTI o výkonu 66 kW (90 k) a 85 kW (115 k) a motor 1.6 BiTurbo CDTI se sekvenčním přeplňováním ve dvou výkonových verzích 88 kW (120 k) a 103 kW (140 k). Systém přeplňování dvojicí turbodmychadel rozdílné velikosti s dvojicí samostatných chladičů stlačeného vzduchu. Turbodmychadla pracují podle potřeby samostatně nebo společně. Vivaro Combi 1.6 BiTurbo CDTI o výkonu 88 kW (120 k) spotřebuje jen 5,7 l nafty na 100 kilometrů, čemuž odpovídají emise CO2 149 gramů na kilometr. Tyto hodnoty dělají z nového modelu Opel Vivaro jednoho z lídrů celé jeho třídy. 

Zdroj: OPEL

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Opel Vivaro

Toto je článek o modelu Opel Vivaro A


Články