Články


Proč žádáme o zapsání vozidla do profilu.

2016-04-13 Přečteno: 873x

Jedna z výhod registrace vozidla, kromě toho, že se pak danému člověku dá mnohem snáze poradit, když víme, o jaký model / podmodel, rok atd. se jedná je, že po registraci vozidla se u něj člověku zobrazují odkazy na vše potřebné okolo - např. třeba uživatelské a servisní manuály právě pro to jeho vozidlo. Kromě toho si u vozidla pak člověk může vést servisní historii vozidla, spotřebu (tankování), nahrát si k němu fotky, atd.

K vozidlu si člověk může vyplnit i různé technické parametry, které si většina lidí běžně z hlavy nepamatuje a které pak bude mít vždy a všude odkudkoliv online přístupné a nebude je muset hledat doma v techničáku či jinde, jako např. výkon motoru a kroutící moment (při jakých otáčkách), VIN, maximálka, zrychlení, hmotnost. Pak to také vypočítává, kolik kW/kg či koní/tunu vozidlo má. Do textového pole si člověk může napsat třeba seznam všech povolených rozměrů pneumatik a ráfků (z velkého TP), což se vždy při koupi pneumatik bude hodit mít po ruce. Též si tam člověk může napsat, jaká tam patří chladící kapalina a kolik litrů, jaký motorový olej, atd. - což se na cestách může při nějaké nenadálé situaci velice hodit.

Teďka nově se už ani člověk třeba ve fóru nemusí proklikávat uživateli do profilu, aby viděl, jaká vlastní vozidla, ale při najetí myši na uživatelské jméno či ikonku se zobrazí mimo jiné i seznam vozidel s přímým proklikem na to které. Pro přehlednost tam jsou i vozidla, která člověk již nevlastní - neb ale je jasné, že s nimi má nějakou zkušenost a že se ho třeba lze zeptat na nějaké rady.

V poradně pak lze vložit dotaz tak, že člověk může zvolit, že dotaz se týká toho jeho konkrétního zaregistrovaného vozidla, takže pak každý hnedka vidí všechny potřebné informace pro to, aby případně dotyčnému mohl poradit.

Když člověk u svého vozidla vyplní VIN, tak se mu pak zobrazuje odkaz na prověření vozidel přes Cebia s klubovou slevou 100 Kč. A na některých klubech též velice šikovná věc - přímý proklik na katalog originálních náhradních dílů přímo pro to jeho vozidlo (model / podmodel / rok / motorizaci - vše, co je z VIN identifikovatelné).

Výzva administrátora k registraci vozidla v žádném případě není nějaká bezdůvodná buzerace nově registrovaných uživatelů a snad to tak na auto / moto klubech ani nikdo chápat nemůže.

Kdo vozidlo nevlastní, tak si může do profilu napsat "Vozidlo Opel nevlastním" či třeba "Uvažuji o koupi Opel Omega, prosím poraďte".

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články