Články


Opel Zafira Tourer s pohonem na CNG

7 komentářů 2011-12-10 Přečteno: 2 660x

Od ledna 2012 bude nový Opel Zafira Tourer k dispozici i ve verzi ecoFLEX CNG, která pro pohon využívá stlačený zemní plyn CNG (Compressed Natural Gas). Cenu zatím tuzemské zastoupení neoznámilo.

Opel Zafira Tourer 1.6 CNG pohání motor o výkonu 110 kW (150 k) a 210 Nm. Nádrž na CNG má objem 25 kilogramů (objem se v případě stlačeného zemního plynu neuvádí v litrech, ale v kilogramech). Dojezd udávaný automobilkou je zhruba 530 kilometrů, k dispozici je i 14litrová nádrž na benzín, což se hodí, protože síť stanic s CNG není moc hustá.

Na benzín ujedete na jednu nádrž s touto zafirou zhruba 150 kilometrů. Kromě stlačeného zemního plynu CNG umí zafira spalovat i bioplyn nebo směs zemního plynu a bioplynu.

Zafira Tourer CNG se rozjede až na 200 km/h, v kombinovaném režimu spotřebuje dle výrobce 4,7 kilogramu CNG na 100 ujetých kilometrů. Vzhledem k průměrné ceně 23 korun za kilogram CNG lze ujet jeden kilometr za cca jednu korunu. Při aktuálně vysokých cenách benzínu, respektive nafty vychází CNG levněji. Nevýhodou je méně hustá síť čerpacích stanic, snížení výkonu o cca 5 – 10 procent a zvýšení hmotnosti automobilu.

Cenu za popisovanou Zafiru Tourer zatím tuzemský importér nezveřejnil. Prodej by měl být zahájen již za měsíc – od ledna 2012.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
CNG 7 Veselik Veselik
4 let, 10 měsíců CNG

Foto galerie

Opel Zafira

Toto je článek o modelu Opel Zafira

Opel Zafira Tourer

Automobilka Opel představila nový Zafira Tourer, rodinný automobil pro sedm cestujících. V nabídce bude pět motorů, později budou k dispozici i verze na LPG a CNG. Světová premiéra proběhne v září na frankfurtském autosalonu. Ceny zatím výrobce nezveřejnil.

Opel bude mít v nabídce dva modely s&n...


Články