Články


Opel začal prodávat Insignii s bi-turbo dieselem

7 komentářů 2012-04-25 Přečteno: 1 330x

Opel má nový motor, jde o dvakrát přeplňovaný čtyřválcový turbodiesel. Ten nabídne 143 kW (195 k) a 400 Nm točivého momentu. Ceny nové Insignie, vybavené tímto motorem, začínají na částce 777 400 korun, za verzi 4x4 si připlatíte pouhých 4500 korun navíc. Nový Opel se bude nabízet pro všechny karosářské varianty – sedan, liftback i kombi.

Dvoulitrový motor BiTurbo využívá dvě turbodmychadla – malé a velké, které pracují buď samostatně, nebo společně. Malé turbodmychadlo se rychle roztáčí v oblasti nízkých otáček motoru, aby bylo dosaženo rychlého nárůstu plnícího tlaku. Opel tvrdí, že při 1500 otáčkách je k dispozici 80 procent točivého momentu (tj. 320 Nm, celkem motor přenáší 400 Nm).

Maximálního točivého momentu motor dosahuje už při 1750 otáčkách. V oblasti středních otáček pracují obě turbodmychadla společně. Technickou zajímavostí je, že stlačený vzduch proudí přes dva chladiče komprimovaného vzduchu – pro každé turbodmychadlo je k dispozici jeden samostatný chladič.

Třetí generace systému přímého vstřikování paliva common-rail s maximálním vstřikovacím tlakem 2000 barů využívá piezoelektrické vstřikovače. Tento motor bude nejpozději od příštího roku k dispozici i pro modely Zafira a Astra.

V případě insignie s pohonem předních kol činí kombinovaná spotřeba paliva 4,9 l/100 km, zrychlení 0-100 km/h zvládne tento model za 8,7 vteřiny a dosahuje maximální rychlosti 230 km/h.

 


Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
bomba 7 Dapos Colommbo
5 let, 5 měsíců bomba

Foto galerie

Opel Insignia

Toto je článek o modelu Opel Insignia

Opel Insignia CrossFour

Na internet bez posvěcení automobilky unikly oficiální fotografie "outdoorové" verze Opelu Insignia. Mezi její konkurenty, kteří se začnou prodávat letos, bude patřit mj. VW Passat Alltrack nebo Peugeot 508 RXH.

Pseudoterénní kombi nižší střední a střední třídy jsou stále populárněj&sca...

Insignia OPC pojede až 270 km/h

Opel představil Insignii OPC v edici Unlimited. Ta přináší jedinou novinku, pro milovníky rychlé jízdy docela podstatnou - automobil nemá elektronický omezovač rychlosti a jede až 270 km/h.

Opel Insignia OPC je nejvýkonnější Insignií v nabídce německé automobilky, zároveň ze všech model...

Opel Insignia - Nástupce Vectry i Omegy

Opel Insignia - Nástupce Vectry i Omegy

Insignia je ukázkou nového designového směru, který bude Opel aplikovat na své modely. Vizuální ztvárnění v sobě spojuje mohutné proporce, ostré hrany a elegantní přechody – inspirací byl tvar ostří a tvar křídla, který je vidět zej...


Články