Články


Opel plánuje nové levné modely pod jinou značkou

5 komentářů 2014-07-24 Přečteno: 726x

Opel plánuje nové levné modely, nejspíš pod jinou značkou

Podle informací Automotive News německá automobilka hodlá přijít s novými levnými modely. Vlastník Opelu, General Motors, možná pro tyto „low budget” automobily vytvoří novou značku.


Mohla by se tak opakovat situace jako v případě Dacie, kterou vlastní francouzský Renault. Všechny důležité díly jsou totožné (nápravy, motory, předovky), odlišný je vnější i vnitřní design. A rumunská Dacia svému majiteli vydělává velmi slušné peníze, kupříkladu loňské prodeje Dacie vzrostly o 19 procent a na zisku vyšším o více než polovinu měla lví podíl právě rumunská automobilka.

General Motors by teď nyní něco podobného udělal i s Opelem. Značka Chevrolet na evropském trhu k roku 2015 skončí, nová značka pro levné modely se tak nabízí. Opel to zatím oficiálně nepotvrdil, na záměr GM přijít s novou levnou značkou ale upozornil zkraje tohoto týdne i Financial Times.
Opel má nově společnost Opel Group

Opel nyní mimochodem oznámil, že od 1. července 2014 přebírá nově založená společnost Opel Group odpovědnost za obchodní aktivity General Motors v celé Evropě. Opel Group bude mít na starost aktivity nejenom značek Opel/Vauxhall, ale bude zodpovědný i za všechny ostatní obchodní aktivity GM v Evropě, včetně Ruska. Co tím získá Opel? Především další peníze na svůj další rozvoj, což automobilka s loňskou provozní ztrátou ve výši 1,8 miliardy dolarů, zcela nutně potřebuje.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Opel plánuje nové levné modely pod jinou značkou 5 Colommbo Kopejda
3 let, 16 dnů Opel plánuje nové levné modely pod jinou značkou

Foto galerie

Opel Adam

Toto je článek o modelu Opel Adam

Test Opelu Adam 1.4 po městě stylově

Test Opelu Adam 1.4: po městě stylověOpel Adam je nejmenší i nejnovější model německé automobilky. Zároveň je to automobil, který by mohl problémy sužovaný Opel zachránit: za pouhý týden si jej v Evropě závazně objednalo přes 20 tisíc zákazníků (převážně z Německa). Test přinášíme jako první v Česku.Autotest Opelu AdamPro Opel není název Adam úplně typický – jednak nekončí na písmeno „a“, zároveň ...

Opel Adam

Nový vůz  by měl být malý vůz který by měl konkurovat  malým vozům například Fiat 500,Audi A1 atd.

Vůz by měl mít špičkovou konstrukci, lehké hliníkové motory,dvoubarevné lakování,vůz by neměl přesahovat hmotnost 1000Kg,délka by měla být 3,7metru,Pohánět by ho měl tříválec nebo čtyřválec s tradičním podvozkem McPherson ve předu a vlečné nápravy v zadu.Novinkou budou asistenční systémy známe s Ast...


Články