Články


Opel Insignia CrossFour

2012-01-02 Přečteno: 1 582x

Na internet bez posvěcení automobilky unikly oficiální fotografie "outdoorové" verze Opelu Insignia. Mezi její konkurenty, kteří se začnou prodávat letos, bude patřit mj. VW Passat Alltrack nebo Peugeot 508 RXH.

Pseudoterénní kombi nižší střední a střední třídy jsou stále populárnější. Přestože světlá výška těchto modelů je stejná jako u výchozího modelu nebo jenom nepatrně vyšší, díky bohatému oplastování se tato auta tváří, jako kdyby raději jezdila v bahně než na silnici. Většinou mají tyto modely standardně pohon všech čtyř kol, jejich terénní možnosti jsou ale v podstatě totožné jako u výchozích kombi doplněných o pohon 4x4. Mnoho zákazníků ale láká jejich "drsnější“ vzhled, což je asi důvod stále větší popularity „outdoorových“ kombi.

Pro letošek jsou oznámeny novinky od Volkswagenu (Passat Alltrack) i Peugeotu (508 RXH). Svůj podíl chce ukousnout i Opel; na internet se začátkem roku dostaly fotky verze pojmenované Isignia Sport Tourer CrossFour. Jisté je, že novinka v karosářské verzi kombi bude mít pohon všech čtyř kol, bližší informace o nabídnutých motorech, technice i cenách Opel zveřejní až při oficiálním představení. Světovou premiéru by měl CrossFour stihnout na březnovém autosalonu v Ženevě.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Opel Insignia

Toto je článek o modelu Opel Insignia

Opel začal prodávat Insignii s bi-turbo dieselem

Opel má nový motor, jde o dvakrát přeplňovaný čtyřválcový turbodiesel. Ten nabídne 143 kW (195 k) a 400 Nm točivého momentu. Ceny nové Insignie, vybavené tímto motorem, začínají na částce 777 400 korun, za verzi 4x4 si připlatíte pouhých 4500 korun navíc. Nový Opel se bude nabízet pro všechny karosářské varianty – sedan, liftback i kombi.

Dvoulitrový motor BiTurbo využívá dvě turbodmychadla – mal...

Insignia OPC pojede až 270 km/h

Opel představil Insignii OPC v edici Unlimited. Ta přináší jedinou novinku, pro milovníky rychlé jízdy docela podstatnou - automobil nemá elektronický omezovač rychlosti a jede až 270 km/h.

Opel Insignia OPC je nejvýkonnější Insignií v nabídce německé automobilky, zároveň ze všech model...

Opel Insignia - Nástupce Vectry i Omegy

Opel Insignia - Nástupce Vectry i Omegy

Insignia je ukázkou nového designového směru, který bude Opel aplikovat na své modely. Vizuální ztvárnění v sobě spojuje mohutné proporce, ostré hrany a elegantní přechody – inspirací byl tvar ostří a tvar křídla, který je vidět zej...


Články