Články


Opel hlásí nejlepší pololetí za 10 let!

3 komentářů 2014-08-29 Přečteno: 575x

Opel aspiruje na titul „skokan automobilového trhu“ – zatímco v měsíci červnu roku 2013 německá značka držela v segmentu osobních automobilů desátou příčku, letošní červen znamenal pro Opel 6. místo a více než 4 % tržního podílu! Celý tuzemský trh osobních a lehkých užitkových vozů vzrostl během prvního pololetí v porovnání se stejným obdobím roku 2013 o 16,5 %, Opel si ale polepšil mnohem výrazněji: „V prvním pololetí roku 2014 jsme prodali 3258 automobilů, což představuje meziroční nárůst o více než 46 %,“ říká Josef Šopík, prodejní ředitel značky Opel pro ČR a SR. Opel tak jednoznačně patří k nejvýrazněji posilujícím značkám na tuzemském trhu – ještě v závěru prvního pololetí roku 2013 figuroval Opel až na 11. místě žebříčku v prodejích OA a LUV, jeho aktuální 9. příčka znamená posun vzhůru o hned o dvě příčky, což jen na extrémně konkurenčním tuzemském trhu skvělým výsledkem.

„Celkem 3258 prodaných vozů je nejlepším pololetím výsledkem Opelu od roku 2004, od kdy Svaz dovozců automobilů používá aktuální data z Centrálního registru vozidel,“ říká Pavel Šilha generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel. Opel v ČR tedy kopíruje růst a posilování své značky v celé Evropě, jen zřetelně výrazněji. „Je to především zásluha nástupu nových modelů a technologií,“ říká Pavel Šilha. „Pomohla především nová Insignia, skvěle se chytá Meriva, která byla v červnu třetím nejprodávanějším vozem své třídy, celoevropským hitem je Mokka, do dalších modelových řad se dostávají skvělé nové motory 1.6 CDTI a 1.6 SIDI…“

Prodejní statistiky tradičně výrazně zkreslují tzv. reexporty, protože řada na první pohled úspěšných značek vykazuje reexporty v řádu několika desítek procent. Rekordmanem v reexportech je tradičně Seat, který reexportuje 68 % svých prodejů. Po očištění statistik od reexportů Opel figuruje v prodejích osobních automobilů na vynikajícím 7. místě!

zdroj: OPEL

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Opel hlásí nejlepší pololetí za 10 let! 3 milan_a Kopejda
2 let, 10 měsíců Opel hlásí nejlepší pololetí za 10 let!

Foto galerie


Články