Články


Opel Astra sedan 2012

2012-06-27 Přečteno: 1 630x

Astra bude kromě verze hatchback či kombi nabízena i v další karosářské verzi sedan, která však v Česku nepatří k oblíbeným. Od zahájení prodejů v červnu tohoto roku budou zákazníci moci vybírat ze sedmi motorů, světová premiéra se odehraje v srpnu na moskevském autosalonu.

Nový Opel Astra sedan je dlouhý 4658 mm, 1814 mm vysoký, šířka vozu je 1476 mm. Rozvor náprav činí 2685 mm. Pro srovnání, hatchback je dlouhý 4419 mm a nabídne totožný rozvor náprav (2685 mm). Zavazadelník Astry sedan má základní objem 460 litrů, sklopením opěradla zadního sedadla lze objem zavazadlového prostoru zvětšit na 1010 litrů.

Od zahájení prodejů letos v červnu budou zákazníci moci vybírat ze sedmi motorů - čtyř zážehových s výkony od 74 kW (100 k) do 132 kW (180 k) a tří vznětových s výkony od 70 kW (95 k) do 96 kW (130 k). Tři nejvýkonnější zážehové motory lze na přání kombinovat se 6stupňovou automatickou převodovkou.

Opel předpokládá největší odbyt Astry sedan na trzích v Rusku a Turecku. Cena nebyla zveřejněna, stejně jako fotografie, kde by automobil byl vidět zepředu. Interiér bude stejný jako u hatchbacku či kombi.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Opel Astra

Toto je článek o modelu Opel Astra

Opel přesouvá výrobu Astry do Británie a Polska

Opel Astra, zdaleka nejúspěšnější model německé automobilky se už nebude vyrábět v Německu. Majitel Opelu, General Motors rozhodl o přeložení výroby z původní základny Opelu v Rüsselheimu do britského Ellesmere Port a polských Gliwic. Svými mzdovými požadavky nemohli Němci Britům a Polákům konkurovat.

Němci truchlí. Opel přesouvá výrobu Astry do Británie a Polska Výroba modelu Astra v Rüsselheimu...

Opel Astra: 280 koní

Sportovní varianta astry dostane přeplňovaný dvoulitrový motor s výkonem 280 koní a 400 Nm točivého momentu. Ve výbavě nebude chybět podvozek se samosvorným diferenciálem a brzdy Brembo. Prodej bude zahájen v létě 2012.

Nejsportovnější Astru OPC poznáte podle speciálně tvarovaných n&aac...

Sportovní ASTRA GTC

Sportovně střižená Astra GTC má v nabídce pět motorů

Opel zveřejnil další informace o třídveřové Astře GTC. V nabídce bude pětice motorů s výkony od 120 do 290 koní. Světovou premiéru bude mít Astra GTC v září na autosalonu ve Frankfurtu. Cena v Německu začíná na bezmála 20 t...


Články