Články


Opel Adam

2012-05-28 Přečteno: 2 773x

Nový vůz  by měl být malý vůz který by měl konkurovat  malým vozům například Fiat 500,Audi A1 atd.

Vůz by měl mít špičkovou konstrukci, lehké hliníkové motory,dvoubarevné lakování,vůz by neměl přesahovat hmotnost 1000Kg,délka by měla být 3,7metru,Pohánět by ho měl tříválec nebo čtyřválec s tradičním podvozkem McPherson ve předu a vlečné nápravy v zadu.Novinkou budou asistenční systémy známe s Astry či Insignie.

Příplatkové  samočinné dálkové světlomety, kontrola jízdy v pruzích nebo sledování mrtvého úhlu, varování před srážkou se samočinným brzděním a parkovácím asistence.

V nabídce je 25 tónům  barev.Krásný interiér s podsvícením s třírameným volantem a  vynikajícím dílenským zpracováním vybraných měkkčených plastů.O pohon se stará čtyřválec  1.4 64 a 75kW z Corsy.

Později motory doplní tříválec coby ekonomická varianta s výkonem 55kW se spotřebou 4,5 na 100km a motor 1.2 77kW se spotřebou 4,9litrů.Všechny motory budou mít šestistupňovou převodovkou a jako alternativu bude Opel nabízet dvouspojkou skříň.Vůz by měl být prodáván i ve sportovní verzi OPC,  nebo jako polokabriolet.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Opel Adam

Toto je článek o modelu Opel Adam

Opel plánuje nové levné modely pod jinou značkou

Opel plánuje nové levné modely, nejspíš pod jinou značkouPodle informací Automotive News německá automobilka hodlá přijít s novými levnými modely. Vlastník Opelu, General Motors, možná pro tyto „low budget” automobily vytvoří novou značku.Mohla by se tak opakovat situace jako v případě Dacie, kterou vlastní francouzský Renault. Všechny důležité díly jsou totožné (nápravy, motory, předovky), odlišn...

Test Opelu Adam 1.4 po městě stylově

Test Opelu Adam 1.4: po městě stylověOpel Adam je nejmenší i nejnovější model německé automobilky. Zároveň je to automobil, který by mohl problémy sužovaný Opel zachránit: za pouhý týden si jej v Evropě závazně objednalo přes 20 tisíc zákazníků (převážně z Německa). Test přinášíme jako první v Česku.Autotest Opelu AdamPro Opel není název Adam úplně typický – jednak nekončí na písmeno „a“, zároveň ...


Články