Články


Insignia OPC pojede až 270 km/h

2011-10-09 Přečteno: 1 577x

Opel představil Insignii OPC v edici Unlimited. Ta přináší jedinou novinku, pro milovníky rychlé jízdy docela podstatnou - automobil nemá elektronický omezovač rychlosti a jede až 270 km/h.

Opel Insignia OPC je nejvýkonnější Insignií v nabídce německé automobilky, zároveň ze všech modelů s logem OPC (Opel Performance Center) jde o nejvýkonnější verzi. Test z domácích silnic, který Novinky.cz přinesly jako první v Česku, najdete zde.

Opel Insignia OPC Unlimited se vizuálně odlišuje modrým logem Brembo na brzdách a novým ztvárněním rychloměru a otáčkoměru. Jinak je automobil - až na deaktivaci omezovače rychlosti - stejný jako základní verze. Opel mimochodem uvažuje o uvedení speciální edice v matně černém laku.

Model Insignia OPC má výkon 325 koní a vyrábí se s šestistupňovou manuální nebo 6stupňovou automatickou převodovkou. Tento model je dostupný ve třech provedeních karoserie – čtyřdveřový sedan, pětidveřový liftback nebo kombi. Sedan s manuální šestistupňovou převodovkou dosahuje rychlosti až 270 km/h (původní rychlost byla elektronicky omezena na 250 km/h).

Insignii OPC Unlimited lze již objednávat i v České republice, prodejní cena začíná na částce 1 104 900 korun. Při pořízení modelu Insignia OPC Unlimited získává zákazník automaticky i Opel OPC trénink bezpečné a sportovní jízdy, organizovaný na testovacím okruhu automobilky Opel v německém Dudenhofenu.

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Opel Insignia

Toto je článek o modelu Opel Insignia

Opel začal prodávat Insignii s bi-turbo dieselem

Opel má nový motor, jde o dvakrát přeplňovaný čtyřválcový turbodiesel. Ten nabídne 143 kW (195 k) a 400 Nm točivého momentu. Ceny nové Insignie, vybavené tímto motorem, začínají na částce 777 400 korun, za verzi 4x4 si připlatíte pouhých 4500 korun navíc. Nový Opel se bude nabízet pro všechny karosářské varianty – sedan, liftback i kombi.

Dvoulitrový motor BiTurbo využívá dvě turbodmychadla – mal...

Opel Insignia CrossFour

Na internet bez posvěcení automobilky unikly oficiální fotografie "outdoorové" verze Opelu Insignia. Mezi její konkurenty, kteří se začnou prodávat letos, bude patřit mj. VW Passat Alltrack nebo Peugeot 508 RXH.

Pseudoterénní kombi nižší střední a střední třídy jsou stále populárněj&sca...

Opel Insignia - Nástupce Vectry i Omegy

Opel Insignia - Nástupce Vectry i Omegy

Insignia je ukázkou nového designového směru, který bude Opel aplikovat na své modely. Vizuální ztvárnění v sobě spojuje mohutné proporce, ostré hrany a elegantní přechody – inspirací byl tvar ostří a tvar křídla, který je vidět zej...


Články