Články


FÓRUM-PORADNA - Umíme se ptát?

5 komentářů 2012-06-13 Přečteno: 1 262x

Vážené kolegyně a kolegové, přátelé klubáci!

Žádný učený z nebe nespadl, nikdo neví všechno, nikdo není dokonalý, aj múdry chybuje - a mohl bych pokračovat dál... Touha po poznání je stará jako lidstvo samo a ruku v ruce s tím, jak se vyvíjí společnost a svět obecně, roste i množství informací, které je zapotřebí si osvojovat a shromažďovat. A doufám a věřím, že i touha po poznání byla ne-li tím hlavním, tak alespoň jedním z rozhodujících důvodů, proč jsme se zaregistrovali na tomhle clubu-OPEL.com - přání nejen poznat nové lidi, s nimiž bychom se mohli podělit o své zkušenosti a zážitky, ale také získat přístup k informacím potřebným ke zdravému životu našich plechových miláčků.

Prosba první: K získávání rad a informací slouží v první řadě zdejší diskusní fórum-poradna, proto se, prosím, v první řadě snažte na svou otázku najít odpověď zde pomocí vyhledavače a zadávání klíčových slov. Pokud odpověď ihned nenaleznete, nezoufejte, zkuste změnit klíčová slova a hledejte znovu a znovu, poradna je strom velice košatý a problémy s automobily se opakují, téměř všechno už tu jednou bylo. Pokud však ani tak nebude ukojena Vaše touha po poznání, založte vlákno a položte dotaz.

Prosba druhá: Než učiníte tento krok, zamyslete se, prosím, co se chcete (potřebujete) dozvědět a podle toho zvolte sekci a název vlákna. Ten by měl být krátký, výstižný a heslovitý, případně rovnou s uvedením typu auta či motoru, neboť slouží pro rychlejší orientaci v sekci a také pro případné pozdější vyhledávání Vašimi kolegy (a kolegyňkami) a neměl by tedy být typu "Omega - pomoc!" anebo třeba "Prosím o radu", spíše např. aspoň "Omega V6 nestartuje" anebo ještě lépe "Omega Y26SE nestartuje". Tak, vytvořili jste vlákno a budete se ptát.

Prosba třetí: Opět se, prosím, zamyslete nad tím, co se chcete (potřebujete) dozvědět a dobře si rozmyslete otázku (otázky), protože umět správně položit, formulovat dotaz je jednoduché jen zdánlivě. Uvědomte si také, že fórum-poradna není rozhovor nebo chat, takže případné nepřesnosti či nedostatky v dotazu vyvolávající nepochopení ostatních není možné odstranit či napravit bezprostředně, děje se to dalšími a dalšími upřesňujícími dotazy "respondentů"  a zbytečně se jen oddaluje chvíle, kdy se Vám může kýžené rady a pomoci dostat. V otázce tedy co nejpřesněji formulujte problém s jeho příznaky (průvodními jevy) či podrobně popište, s čím potřebujete poradit a buďte, prosím, trpěliví, na fóru-poradně nikdo "nevisí" permanentně, kolegové (a kolegyňky) mají svoji práci a tyto stránky navštěvují podle svých možností.

Prosba čtvrtá (a poslední): Možná se pozastavíte nad tím, že já jako klubový nováček tady dávám nějaké obecné rady. Budete mít zčásti pravdu, nicméně mám pocit, že komunikace mezi lidmi v poslední době obecně trochu zaostává a určitým způsobem degeneruje, ale chceme-li se něco dovědět, nezbývá nám mnohdy, než se na to zeptat. A správným způsobem. Dokážete-li se, prosím, milé kolegyňky a kolegové starousedlíci i nováčci, aspoň na chvíli zamyslet nad tím, o čem jsem se tady rozpovídal, ušetříte hlavně čas sobě i ostatním a taky trošku práci superadminovi a adminům, jejichž snahou je udržovat fórum-poradnu svěží, průzračnou a přehlednou ku prospěchu nás všech.

A pokud jste snad náhodou dočetli až sem na konec, opravdu si toho vážím a děkuju Vám.          Colommbo (admin)

 

 

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
FÓRUM-PORADNA - Umíme se ptát? 5 bad64 Kopejda
5 let, 2 měsíců FÓRUM-PORADNA - Umíme se ptát?

Foto galerie


Články